NSI DK HoldCo K/S
CVR 39 17 87 61 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Kommanditselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NSI DK HoldCo K/S har CVR-nummer 39178761. Virksomhedsform: Kommanditselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Klareboderne 1, 1115 København K. Stiftet: 19. december 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -19.000 NOK, årets resultat 112.982.000 NOK, egenkapital 956.561.000 NOK, aktiver i alt 956.610.000 NOK. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NSI DK HoldCo K/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Klareboderne 1, 1115 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 19 Dec 2017
- Formål
- Kommanditselskabets formål er at generere afkast på kommanditselskabets kapital ved direkte eller indirekte gennem et eller flere selskaber, at investere i primært gas infrastruktur aktiver og sekundært olie infrastruktur aktiver i Norge
- Tegningsregel
- Kommanditselskabet tegnes af komplementaren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39178761 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klareboderne 1, 1115 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,8%
▲ 7,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,12
▲ 2,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
135,4%
▲ 135,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i hvert års egen valuta| Nøgletal | 2025NOK | 2024NOK | 2023NOK | 2022NOK | 2021NOK |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -19.000 | -80.000 | -4.432.000 | -115.000 | -597.000 |
| Resultat før skat | 112.982.000 | — | — | — | 61.255.000 |
| Årets resultat | 112.982.000 | 47.997.000 | 42.735.000 | 53.586.000 | 61.255.000 |
| Egenkapital | 956.561.000 | 1.007.094.000 | 1.209.997.000 | 1.297.862.000 | 1.478.976.000 |
| Aktiver i alt | 956.610.000 | 1.007.200.000 | 1.210.101.000 | 1.298.000.000 | 1.479.060.000 |
| Omsætningsaktiver | 300.000 | 362.000 | 633.000 | 113.000 | 1.116.750.000 |
| Kortfristet gæld | 49.000 | 106.000 | 104.000 | 138.000 | 84.000 |
| Gæld i alt | 49.000 | 106.000 | 104.000 | 138.000 | 84.000 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
NSI DK HoldCo GP ApS Siden 19 Dec 2017Ejer
-
AIP Infrastructure I K/S Siden 1 Apr 202090% Ejer
Ledelse
1-
NSI DK HoldCo GP ApS Siden 19 Dec 2017Direktør
Produktionsenheder
1NSI DK HoldCo K/S
P-nr. 1023160826
Klareboderne 1, 1115 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- SPEXMAC ApS Helsinge
- Danish Sustainable Development Goals Investment Fund K/S København Ø
- Danish SDG Investment Fund II K/S København Ø
- Curixus Alternative Investments K/S København V
- Danish Agribusiness Fund I K/S København Ø
- CIRC Investment 5 K/S København V
- CIRC Investment 1 K/S København V
- CIRC Investment 4 K/S København V
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver norge, olie, sekundært.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.