NSPL Holding ApS
CVR 40 88 21 46 · Hillerød · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NSPL Holding ApS har CVR-nummer 40882146. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kollerødvej 3, 3400 Hillerød. Stiftet: 24. oktober 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -11.739 kr., årets resultat 822.899 kr., egenkapital 3.779.117 kr., aktiver i alt 3.786.617 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 822.899 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NSPL Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kollerødvej 3, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- Stiftet
- 24 Oct 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-10-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40882146 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kollerødvej 3, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,8%
▼ 7,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
70,59
▼ 170,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-7,0%
▼ 7,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.739 | -11.739 | -11.919 | -11.543 | -9.848 |
| Resultat før skat | 822.899 | — | 587.395 | 865.862 | 722.331 |
| Årets resultat | 822.899 | 885.245 | 587.395 | 865.862 | 722.331 |
| Egenkapital | 3.779.117 | 3.017.218 | 2.190.773 | 1.660.678 | 851.317 |
| Aktiver i alt | 3.786.617 | 3.024.718 | 2.198.373 | 1.923.990 | 1.373.722 |
| Omsætningsaktiver | 529.391 | 1.805.000 | 1.208.644 | 76.466 | — |
| Kortfristet gæld | 7.500 | 7.500 | 7.600 | 143.298 | — |
| Gæld i alt | 7.500 | 7.500 | 7.600 | 263.312 | 1.373.722 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.8% | 99.7% | 86.3% | 62% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nicolas Spiegelhauer Larsen Siden 24 Oct 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Nicolas Spiegelhauer Larsen Siden 24 Oct 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1NSPL Holding ApS
P-nr. 1025162435
Kollerødvej 3, 3400 Hillerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.425 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -25.920 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -31.321 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.508 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NSPL Holding ApS (CVR 40882146)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.