NSTALLKNECHT HOLDING ApS
CVR 44 40 01 46 · Frederiksberg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NSTALLKNECHT HOLDING ApS har CVR-nummer 44400146. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Duevej 114, 3. th, 2000 Frederiksberg. Stiftet: 25. oktober 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.277 kr., årets resultat 176.356 kr., egenkapital 218.642 kr., aktiver i alt 398.343 kr. Soliditetsgraden på 54,9 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 176.356 kr. er højere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NSTALLKNECHT HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Duevej 114, 3. th, 2000 Frederiksberg
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Telefon
- 42680266
- Stiftet
- 25 Oct 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- erhverve, eje og afhænde unoterede og noterede kapitalandele samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den administrerende direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-10-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44400146 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450051153B53VBCF22
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Duevej 114, 3. th, 2000 Frederiksberg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
80,7%
▲ 75,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,04
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,9%
▼ 8,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7.614,6%
▲ 7.614,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -4.277 | -5.042 |
| Resultat før skat | 176.365 | 3.364 |
| Årets resultat | 176.356 | 2.286 |
| Egenkapital | 218.642 | 42.286 |
| Aktiver i alt | 398.343 | 67.217 |
| Omsætningsaktiver | 186.901 | 550 |
| Kortfristet gæld | 179.701 | 24.931 |
| Gæld i alt | 179.701 | 24.931 |
| Soliditetsgrad | 54.9% | 62.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niklas Elkjær Stallknecht Siden 25 Oct 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Niklas Elkjær Stallknecht Siden 25 Oct 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1NSTALLKNECHT HOLDING ApS
P-nr. 1029793650
Duevej 114, 3. th, 2000 Frederiksberg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.947 DKK | 1.078 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NSTALLKNECHT HOLDING ApS (CVR 44400146)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afhænde, noterede, unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.