NTAB Holding ApS
CVR 42 16 58 08 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
NTAB Holding ApS har CVR-nummer 42165808. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sønderskovvej 6, 7100 Vejle. Stiftet: 11. januar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.250 kr., årets resultat -164.031 kr., egenkapital -677.940 kr., aktiver i alt 134.639 kr. Soliditetsgraden på -503,5 % er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -164.031 kr. er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NTAB Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sønderskovvej 6, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 11 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investere i værdipapirer og detailhandel, samt enten direkte eller gennem erhvervelse af kapitalandele i andre selskaber, at drive virksomhed med køb og salg af fast ejendom og drift heraf, og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-01-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42165808 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sønderskovvej 6, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Soliditetsgrad
-503,5%
▼ 295,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
73,5%
▲ 73,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.250 | -8.500 | -7.250 | -16.625 | -9.750 |
| Resultat før skat | -164.031 | -618.094 | 26.629 | -445.575 | -147.678 |
| Årets resultat | -164.031 | -618.094 | 26.629 | -445.575 | -147.678 |
| Egenkapital | -677.940 | -513.909 | 104.185 | 77.556 | 523.131 |
| Aktiver i alt | 134.639 | 246.782 | 156.596 | 388.246 | 553.131 |
| Omsætningsaktiver | — | 0 | 84.274 | 388.246 | 406.160 |
| Kortfristet gæld | 812.344 | 760.465 | 52.411 | 30.000 | 30.000 |
| Gæld i alt | 812.579 | 760.691 | 52.411 | 30.000 | 30.000 |
| Soliditetsgrad | -503.5% | -208.2% | 66.5% | 20% | 94.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Nicole Palm Buhl Siden 13 Feb 202250% Ejer
-
Claus Buhl Siden 13 Feb 202250% Ejer
Ledelse
1-
Claus Buhl Siden 11 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1NTAB Holding ApS
P-nr. 1026853784
Sønderskovvej 6, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -92.554 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.914 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -10.507 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NTAB Holding ApS (CVR 42165808)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhvervelse, gennem, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.