Nuna Tech ApS
CVR 42 89 13 04 · København SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nuna Tech ApS har CVR-nummer 42891304. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Otto Busses Vej 66, 2450 København SV. Stiftet: 8. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.783 kr., årets resultat 138.235 kr., egenkapital 135.276 kr., aktiver i alt 199.651 kr. Soliditetsgraden på 67,8 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 138.235 kr. er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nuna Tech ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Otto Busses Vej 66, 2450 København SV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 93936422
- Stiftet
- 8 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42891304 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Otto Busses Vej 66, 2450 København SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
102,2%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,13
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,8%
▲ 276,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.633,4%
▲ 1.633,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.783 | -9.015 | -8.113 | -6.825 |
| Resultat før skat | 130.601 | -9.015 | -20.221 | -13.723 |
| Årets resultat | 138.235 | -9.015 | -20.221 | -13.723 |
| Egenkapital | 135.276 | -2.959 | 6.056 | 26.277 |
| Aktiver i alt | 199.651 | 1.416 | 10.431 | 30.652 |
| Omsætningsaktiver | 8.260 | 1.416 | 10.431 | 17.549 |
| Kortfristet gæld | 64.375 | 4.375 | 4.375 | 4.375 |
| Gæld i alt | 64.375 | 4.375 | 4.375 | 4.375 |
| Soliditetsgrad | 67.8% | -209% | 58.1% | 85.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simon Svankjær Morel Siden 8 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Svankjær Morel Siden 8 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Nuna Tech ApS
P-nr. 1027797098
Otto Busses Vej 66, 2450 København SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.015 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.113 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.826 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nuna Tech ApS (CVR 42891304)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.