NYR El-parkering ApS
CVR 41 30 77 30 · København NV · Køb og salg af egen fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NYR El-parkering ApS har CVR-nummer 41307730. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100). Adresse: Svanevej 22, 1., 2400 København NV. Stiftet: 20. april 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): egenkapital 9.383.790 kr., aktiver i alt 24.278.108 kr. Soliditetsgraden på 38,7 % er højere end hos 64 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NYR El-parkering ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Adresse
- Svanevej 22, 1., 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 21482243
- rs@nyr.dk
- Hjemmeside
- www.nyr.dk
- Stiftet
- 20 Apr 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- yde rådgivning og salg indenfor energiløsninger i forbindelse med udvikling af p-pladser samt anden forbundet virksomhed hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af selskabets direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-08-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41307730 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Svanevej 22, 1., 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,07
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,7%
▼ 5,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
7605 virksomheder i «Køb og salg af egen fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | 76.700 | 65.763 | 343.358 |
| Resultat før skat | — | — | 70.135 | 2.598 | -2.692.178 |
| Årets resultat | — | — | 70.135 | 2.598 | -2.523.651 |
| Egenkapital | 9.383.790 | 7.751.609 | 57.495 | -172.135 | -174.733 |
| Aktiver i alt | 24.278.108 | 17.509.586 | 101.341 | 363.367 | 230.229 |
| Omsætningsaktiver | 978.108 | 1.009.586 | 101.341 | 363.367 | 230.229 |
| Kortfristet gæld | 13.309.876 | 8.633.908 | 43.846 | 535.502 | 404.962 |
| Gæld i alt | 13.309.876 | 8.633.908 | 43.846 | 535.502 | 404.962 |
| Soliditetsgrad | 38.7% | 44.3% | 56.7% | -47.4% | -75.9% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 1 | 1 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nyr Holding A/S Siden 1 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Wrang Storgaard Siden 20 Apr 2020Direktør
Produktionsenheder
1NYR El-parkering ApS
P-nr. 1025756599
Svanevej 22, 1., 2400 København NV
Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nyr Holding A/S (CVR 41355131)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- SELSKABET FOR SIDEAKTIVITETER I ESEBOLIG ApS Esbjerg
- CENTERFORENINGEN FREDERIKSBERG CENTRET Frederiksberg
- CENTERFORENINGEN RO´S TORV F.M.B.A. Kongens Lyngby
- Flintholm HoldCo ApS Aarhus C
- LAURITZEN FONDEN Hellerup
- Skanderborg Energifællesskab AMBA Hørning
- KLIMAFONDEN SKIVE Spøttrup
- DAN-MARKERING ApS Gørding
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver pladser, energiløsninger, yde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.