OLMØ HOLDING ApS
CVR 35 86 13 94 · Randers SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
OLMØ HOLDING ApS har CVR-nummer 35861394. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Moseblokker 6, 8940 Randers SV. Stiftet: 26. maj 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -5.847 kr., årets resultat 65.569 kr., egenkapital 474.192 kr., aktiver i alt 553.690 kr. Soliditetsgraden på 85,6 % er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 65.569 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som OLMØ HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Moseblokker 6, 8940 Randers SV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 26 May 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-05-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35861394 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Moseblokker 6, 8940 Randers SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,8%
▲ 20,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,03
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,6%
▼ 8,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
272,9%
▲ 272,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.847 | -35.454 | — | — | — |
| Resultat før skat | 65.569 | -37.917 | 207.201 | 287.839 | 52.369 |
| Årets resultat | 65.569 | -37.917 | 207.201 | 287.839 | 52.369 |
| Egenkapital | 474.192 | 543.623 | 703.541 | 608.146 | 464.443 |
| Aktiver i alt | 553.690 | 577.849 | 742.298 | 645.797 | 469.143 |
| Omsætningsaktiver | 2.512 | 50.809 | 274.241 | 15.982 | 56.577 |
| Kortfristet gæld | 79.498 | 34.226 | 38.757 | 37.651 | 4.700 |
| Gæld i alt | 553.690 | 34.226 | 38.757 | 37.651 | 4.700 |
| Soliditetsgrad | 85.6% | 94.1% | 94.8% | 94.2% | 99% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ole Møller Siden 26 May 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Ole Møller Siden 26 May 2014Direktør
Produktionsenheder
1OLMØ HOLDING ApS
P-nr. 1019422387
Moseblokker 6, 8940 Randers SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.032 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.068 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.545 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.571 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.950 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: OLMØ HOLDING ApS (CVR 35861394)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.