Omalling Holding ApS
CVR 43 96 91 29 · Ansager · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Omalling Holding ApS har CVR-nummer 43969129. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Starupvej 16, 6823 Ansager. Stiftet: 31. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -6.875 kr., årets resultat 224 kr., egenkapital 976.901 kr., aktiver i alt 1.158.733 kr. Soliditetsgraden på 84,3 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 224 kr. er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Omalling Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Starupvej 16, 6823 Ansager
- Kommune
- VARDE
- Stiftet
- 31 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder, investeringer i øvrigt samt anden virksomhed i forbindelse hermes
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43969129 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Starupvej 16, 6823 Ansager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▼ 48,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,84
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,3%
▼ 2,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-100,0%
▼ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | -6.875 | -17.000 | -10.000 |
| Resultat før skat | -1.646 | 469.452 | 73.971 |
| Årets resultat | 224 | 473.192 | 73.971 |
| Egenkapital | 976.901 | 976.677 | 503.485 |
| Aktiver i alt | 1.158.733 | 1.122.081 | 513.485 |
| Omsætningsaktiver | 152.031 | 122.144 | — |
| Kortfristet gæld | 181.832 | 145.404 | — |
| Gæld i alt | 181.832 | 145.404 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 84.3% | 87% | 98.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Janek Nikolas Omalling Siden 31 Mar 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Janek Nikolas Omalling Siden 31 Mar 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1Omalling Holding ApS
P-nr. 1029194641
Starupvej 16, 6823 Ansager
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 685.685 DKK | 150.832 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -167.394 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Omalling Holding ApS (CVR 43969129)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hermes.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.