OMT INVEST 2 A/S
CVR 36 48 05 56 · Humlebæk · Investering for egen regning · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
OMT INVEST 2 A/S har CVR-nummer 36480556. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Gl Strandvej 171, 3050 Humlebæk. Stiftet: 31. december 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): årets resultat -18.445 kr., egenkapital 571.094 kr., aktiver i alt 586.094 kr. Soliditetsgraden på 97,4 % er højere end hos 65 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -18.445 kr. er lavere end hos 72 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som OMT INVEST 2 A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Gl Strandvej 171, 3050 Humlebæk
- Kommune
- FREDENSBORG
- Stiftet
- 31 Dec 2014
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- investering i værdipapirer samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 medlemmer af bestyrelsen i forening eller af selskabets direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2014-12-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36480556 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300PTOOS22TNLJ348
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gl Strandvej 171, 3050 Humlebæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,2%
▲ 3,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
35,77
▲ 9,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,4%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
50,4%
▲ 50,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8769 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | — | — | — | -74.505 |
| Årets resultat | -18.445 | -37.211 | -7.101 | -3.889 | -74.505 |
| Egenkapital | 571.094 | 589.538 | 626.749 | 633.850 | 637.738 |
| Aktiver i alt | 586.094 | 609.538 | 646.749 | 653.850 | 657.738 |
| Omsætningsaktiver | 536.554 | 534.872 | 334.503 | 355.226 | 376.964 |
| Kortfristet gæld | 15.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 |
| Gæld i alt | 15.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 |
| Soliditetsgrad | 97.4% | 96.7% | 96.9% | 96.9% | 97% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
OMT INVEST A/S Siden 31 Dec 2014100% Ejer
Ledelse
4-
Ole Bjørn Ringberg-Larsen Siden 31 Dec 2014Bestyrelsesmedlem
-
Ole Bjørn Ringberg-Larsen Siden 31 Dec 2014Direktør
-
Marianne Enevold Siden 31 Dec 2014Bestyrelsesmedlem
-
Clara Ringberg Enevold Siden 27 Jan 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1OMT INVEST 2 A/S
P-nr. 1020032746
Gl Strandvej 171, 3050 Humlebæk
Investering for egen regning (649910)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, regning, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.