ONFRONT ApS
CVR 32 14 58 68 · Charlottenlund · Organisering af kongresser, messer og udstillinger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ONFRONT ApS har CVR-nummer 32145868. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Organisering af kongresser, messer og udstillinger (branchekode 823000). Adresse: Bernstorffsvej 248, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 1. maj 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 10.843.874 kr., årets resultat 8.672.627 kr., egenkapital 11.452.057 kr., aktiver i alt 23.137.594 kr. Soliditetsgraden på 49,5 % er højere end hos 70 % af de 210 virksomheder i branchen «Organisering af kongresser, messer og udstillinger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.672.627 kr. er højere end hos 99 % af de 210 virksomheder i branchen «Organisering af kongresser, messer og udstillinger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 13 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ONFRONT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Organisering af kongresser, messer og udstillinger (823000)
- Adresse
- Bernstorffsvej 248, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 39648586
- ol@lvcph.dk
- Stiftet
- 1 May 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- er at drive virksomhed med afholdelse af udstillinger, events og konferencer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-11-07
- Binavne
- Copenhagen Venues ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32145868 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bernstorffsvej 248, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
75,7%
▼ 4,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,81
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,5%
▲ 4,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-15,1%
▼ 15,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
210 virksomheder i «Organisering af kongresser, messer og udstillinger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 10.843.874 | 12.516.219 | 12.426.837 | 13.517.441 | 3.669.027 |
| Resultat før skat | 11.122.217 | 13.095.856 | 12.511.902 | 13.011.792 | 3.017.688 |
| Årets resultat | 8.672.627 | 10.213.196 | 9.759.211 | 10.148.162 | 2.353.676 |
| Egenkapital | 11.452.057 | 12.779.431 | 12.566.234 | 12.807.024 | 2.658.861 |
| Aktiver i alt | 23.137.594 | 28.446.044 | 24.063.072 | 22.897.738 | 15.621.178 |
| Omsætningsaktiver | 21.165.854 | 26.532.993 | 22.207.001 | 21.109.770 | 13.554.389 |
| Kortfristet gæld | 11.685.537 | 15.666.613 | 11.496.838 | 9.773.206 | 9.657.079 |
| Gæld i alt | 11.685.537 | 15.666.613 | 11.496.838 | 10.066.645 | 12.908.745 |
| Soliditetsgrad | 49.5% | 44.9% | 52.2% | 55.9% | 17% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
COPENHAGEN VENUES Holding ApS Siden 1 Jan 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Fenger Selchau Siden 25 May 2012Adm. dir.
Produktionsenheder
1ONFRONT ApS
P-nr. 1015248722
Otto Busses Vej 5A, 2450 København SV
Organisering af kongresser, messer og udstillinger (823000)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: COPENHAGEN VENUES Holding ApS (CVR 34724725)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konferencer, afholdelse, kongresser.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.