Optheras Holding ApS
CVR 42 82 25 90 · Lynge · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Optheras Holding ApS har CVR-nummer 42822590. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Nymøllevej 6, 3540 Lynge. Stiftet: 9. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -36.897 kr., årets resultat -7.262.310 kr., egenkapital -16.805.641 kr., aktiver i alt 51.665.015 kr. Soliditetsgraden på -32,5 % er lavere end hos 93 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.262.310 kr. er lavere end hos 98 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Optheras Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Nymøllevej 6, 3540 Lynge
- Kommune
- ALLERØD
- Stiftet
- 9 Nov 2021
- Selskabskapital
- 60.267 DKK
- Formål
- udelukkende at være holdingselskab og eje andele i Optheras A/S, CVR-Nr. 42822558
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den administrerende direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-12-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42822590 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nymøllevej 6, 3540 Lynge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-32,5%
▼ 3,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-41,5%
▼ 41,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -36.897 | -38.750 | -30.498 | -20.000 |
| Resultat før skat | -7.322.387 | -5.396.458 | -3.521.471 | -1.070.341 |
| Årets resultat | -7.262.310 | -5.131.242 | -3.422.911 | -1.036.645 |
| Egenkapital | -16.805.641 | -9.550.798 | -4.419.556 | -996.645 |
| Aktiver i alt | 51.665.015 | 32.795.752 | 16.694.392 | 7.975.938 |
| Omsætningsaktiver | 761.001 | 719.132 | 481.499 | 1.393.117 |
| Kortfristet gæld | 68.470.656 | 42.346.550 | 21.113.948 | 8.972.583 |
| Gæld i alt | 68.470.656 | 42.346.550 | 21.113.948 | 8.972.583 |
| Soliditetsgrad | -32.5% | -29.1% | -26.5% | -12.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
T&W Medical A/S Siden 23 May 202250% Ejer
-
FS2020 Holding ApS Siden 23 May 20225% Ejer
-
Artof Invest ApS Siden 23 May 20225% Ejer
Ledelse
1-
Lars Nørgaard Siden 9 Nov 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Optheras Holding ApS
P-nr. 1027711061
Nymøllevej 6, 3540 Lynge
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T&W Medical A/S (CVR 28511809)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- MKA EJENDOMME KOMPLEMENTAR ApS København Ø
- KOMPLEMENTARSELSKABET WE-LO ApS Hillerød
- Ejendomsselskabet PADK-3 ApS København K
- DVK IV CIV K/S København V
- PPLUS Erhvervsejendomme Komplementar ApS Frederiksberg
- Komplementarselskabet TGP VI ApS København K
- Komplementarselskabet EJI DK ApS Hellerup
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver optheras, udelukkende, cvr.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.