OPTIMAL GROUP ApS
CVR 31 75 23 45 · Frederiksberg C · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
OPTIMAL GROUP ApS har CVR-nummer 31752345. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Rahbeks Alle 22, 2. tv, 1801 Frederiksberg C. Stiftet: 1. september 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.542.039 kr., årets resultat 327.474 kr., egenkapital 4.553.770 kr., aktiver i alt 6.237.452 kr. Soliditetsgraden på 73,0 % er højere end hos 87 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 327.474 kr. er højere end hos 77 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 304 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som OPTIMAL GROUP ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Rahbeks Alle 22, 2. tv, 1801 Frederiksberg C
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Antal ansatte
-
8
2011 2018
- Stiftet
- 1 Sep 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- malervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2008-09-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31752345 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rahbeks Alle 22, 2. tv, 1801 Frederiksberg C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,2%
▲ 6,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,70
▼ 3,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,0%
▼ 13,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
526,1%
▲ 526,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.542.039 | 1.124.189 | 1.150.437 | 1.258.110 | 2.698.732 |
| Resultat før skat | 423.749 | 71.508 | 807.246 | 731.883 | 2.008.175 |
| Årets resultat | 327.474 | 52.302 | 628.445 | 554.247 | 1.562.837 |
| Egenkapital | 4.553.770 | 4.376.295 | 4.623.993 | 3.995.548 | 3.441.301 |
| Aktiver i alt | 6.237.452 | 5.055.198 | 5.497.272 | 5.474.143 | 4.340.795 |
| Omsætningsaktiver | 6.237.452 | 5.055.198 | 5.497.272 | 5.474.143 | 4.340.795 |
| Kortfristet gæld | 1.683.682 | 678.903 | 873.279 | 1.478.595 | 899.494 |
| Gæld i alt | 6.237.452 | 678.903 | 873.279 | 1.478.595 | 899.494 |
| Soliditetsgrad | 73% | 86.6% | 84.1% | 73% | 79.3% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bernt Sebak Siden 1 Sep 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Bernt Sebak Siden 1 Sep 2008Direktør
Produktionsenheder
1OPTIMAL GROUP ApS
P-nr. 1014705461
Rahbeks Alle 22, 2. tv, 1801 Frederiksberg C
Maleraktiviteter (433410)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 87.300 DKK | 19.206 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 812.731 DKK | 178.794 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 807.438 DKK | 177.628 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 2.024.265 DKK | 445.324 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.225.408 DKK | 269.588 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: OPTIMAL GROUP ApS (CVR 31752345)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malervirksomhed, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.