Orbiz Insight ApS
CVR 38 18 54 70 · Gentofte · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Orbiz Insight ApS har CVR-nummer 38185470. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Skovvej 20, 2820 Gentofte. Stiftet: 16. november 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 742.775 kr., årets resultat -126.214 kr., egenkapital -2.616.551 kr., aktiver i alt 428.124 kr. Soliditetsgraden på -611,2 % er lavere end hos 94 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -126.214 kr. er lavere end hos 80 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 732 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Orbiz Insight ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Skovvej 20, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Telefon
- 26219901
- chimera@orbizinsight.dk
- Stiftet
- 16 Nov 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udvikling af software
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-09-15
- Binavne
- Orbiz Analytics ApS Orbiz Mapping ApS Orbiz Strategy ApS Orbiz Tracking ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38185470 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovvej 20, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
2,52
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-611,2%
▼ 184,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
74,0%
▲ 74,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 742.775 | 89.233 | -125.423 | -106.982 | -122.848 |
| Resultat før skat | -126.214 | -730.181 | -784.874 | -748.318 | -2.777.674 |
| Årets resultat | -126.214 | -484.895 | -784.874 | -746.558 | -2.525.868 |
| Egenkapital | -2.616.551 | -2.490.337 | -2.005.442 | -1.220.568 | -474.010 |
| Aktiver i alt | 428.124 | 583.169 | 41.875 | 102.907 | 280.077 |
| Omsætningsaktiver | 428.124 | 583.169 | 41.875 | 102.907 | 272.077 |
| Kortfristet gæld | 169.792 | 188.909 | 73.666 | 99.824 | 353.676 |
| Gæld i alt | 3.044.675 | 3.073.506 | 2.047.317 | 1.323.475 | 752.327 |
| Soliditetsgrad | -611.2% | -427% | -4789.1% | -1186.1% | -169.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TMGC AF 9. MAJ 1996 ApS Siden 1 Jul 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Giovanni Bruno Chimera Siden 16 Nov 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1Orbiz Insight ApS
P-nr. 1021927453
Skovvej 20, 2820 Gentofte
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TMGC AF 9. MAJ 1996 ApS (CVR 14258272)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver software, computerprogrammering, udvikling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.