Ottar Riise Holding ApS
CVR 42 71 28 84 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ottar Riise Holding ApS har CVR-nummer 42712884. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Odensegade 25, st. th, 2100 København Ø. Stiftet: 28. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -1.000 kr., årets resultat -560 kr., egenkapital 85.593 kr., aktiver i alt 85.696 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -560 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ottar Riise Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Odensegade 25, st. th, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 20989958
- riiseemil@gmail.com
- Stiftet
- 28 Sep 2021
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42712884 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Odensegade 25, st. th, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,7%
▼ 2,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,67
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▼ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-133,7%
▼ 133,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -1.000 | 1.662 | -1.421 | -6.589 |
| Resultat før skat | — | 1.662 | -1.593 | -6.802 |
| Årets resultat | -560 | 1.662 | -1.243 | -6.802 |
| Egenkapital | 85.593 | 90.293 | 91.954 | 93.198 |
| Aktiver i alt | 85.696 | 89.943 | 91.954 | 93.198 |
| Omsætningsaktiver | 790 | 89.943 | 2.158 | 93.198 |
| Kortfristet gæld | 103 | — | — | — |
| Gæld i alt | 103 | 89.943 | 91.954 | 93.198 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 100.4% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Emil Ottar Arevad Riise Siden 28 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Emil Ottar Arevad Riise Siden 28 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Ottar Riise Holding ApS
P-nr. 1027577659
Odensegade 25, st. th, 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.593 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -213 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ottar Riise Holding ApS (CVR 42712884)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.