Overballegaard Holding ApS
CVR 43 58 85 83 · Skanderborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Overballegaard Holding ApS har CVR-nummer 43588583. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Randersvej 78, 8660 Skanderborg. Stiftet: 13. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.125 kr., årets resultat 7.241 kr., egenkapital 97.479 kr., aktiver i alt 109.791 kr. Soliditetsgraden på 88,8 % er højere end hos 50 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.241 kr. er lavere end hos 55 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Overballegaard Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Randersvej 78, 8660 Skanderborg
- Kommune
- SKANDERBORG
- Telefon
- 53813333
- nick@stilling-solceller.dk
- Stiftet
- 13 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43588583 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Randersvej 78, 8660 Skanderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,4%
▼ 65,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,8%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-89,0%
▼ 89,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.125 | -5.676 | -5.455 |
| Resultat før skat | 7.241 | 65.663 | -15.425 |
| Årets resultat | 7.241 | 65.663 | -15.425 |
| Egenkapital | 97.479 | 90.238 | 24.575 |
| Aktiver i alt | 109.791 | 101.431 | 30.768 |
| Omsætningsaktiver | 50 | 57 | 733 |
| Kortfristet gæld | 12.312 | 11.193 | 6.193 |
| Gæld i alt | 12.312 | 11.193 | 6.193 |
| Soliditetsgrad | 88.8% | 89% | 79.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nick Overballe Siden 13 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Nick Overballe Siden 13 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1Overballegaard Holding ApS
P-nr. 1028676170
Randersvej 78, 8660 Skanderborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 68.550 DKK | 15.070 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -14.625 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Overballegaard Holding ApS (CVR 43588583)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.