P. SIV HOLDING ApS
CVR 32 93 35 56 · Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
P. SIV HOLDING ApS har CVR-nummer 32933556. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Store Valbyvej 154, 4000 Roskilde. Stiftet: 11. maj 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): årets resultat -213.747 kr., egenkapital 4.872.856 kr., aktiver i alt 4.879.296 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -213.747 kr. er lavere end hos 91 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som P. SIV HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Store Valbyvej 154, 4000 Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 11 May 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab, at foretage investeringer, og at udøve enhver aktivitet, som er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-02-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32933556 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Store Valbyvej 154, 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,4%
▼ 18,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
15,54
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-128,6%
▼ 128,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | -3.090 | -3.000 | -8.100 | -5.600 |
| Resultat før skat | -213.747 | 747.947 | 820.653 | -1.482.693 | 1.192.038 |
| Årets resultat | -213.747 | 747.947 | 820.653 | -1.482.693 | 1.192.038 |
| Egenkapital | 4.872.856 | 5.386.603 | 4.938.656 | 4.418.004 | 6.900.697 |
| Aktiver i alt | 4.879.296 | 5.393.243 | 4.945.096 | 4.424.443 | 6.904.197 |
| Omsætningsaktiver | 100.084 | 107.945 | 110.835 | — | — |
| Kortfristet gæld | 6.440 | 6.640 | 6.440 | 6.439 | 3.500 |
| Gæld i alt | 6.440 | 6.640 | 6.440 | 6.439 | 3.500 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pernille Sivertsen Siden 11 May 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Pernille Sivertsen Siden 11 May 2010Direktør
Produktionsenheder
1P. SIV HOLDING ApS
P-nr. 1016056304
Store Valbyvej 154, 4000 Roskilde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.090 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.539 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.596 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -27.105 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: P. SIV HOLDING ApS (CVR 32933556)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.