Palletanken ApS
CVR 44 92 49 51 · Tølløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Palletanken ApS har CVR-nummer 44924951. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tøltevej 6, 4340 Tølløse. Stiftet: 24. juni 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -12.455 kr., årets resultat -17.137 kr., egenkapital 16.253.243 kr., aktiver i alt 16.424.831 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -17.137 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Palletanken ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tøltevej 6, 4340 Tølløse
- Kommune
- HOLBÆK
- Stiftet
- 24 Jun 2024
- Selskabskapital
- 300.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i datterselskaber, samt hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af Direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-06-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44924951 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tøltevej 6, 4340 Tølløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,1%
▼ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,88
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▲ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-339,4%
▼ 339,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -12.455 | -5.000 |
| Resultat før skat | -12.709 | -5.000 |
| Årets resultat | -17.137 | -3.900 |
| Egenkapital | 16.253.243 | 16.270.380 |
| Aktiver i alt | 16.424.831 | 16.719.280 |
| Omsætningsaktiver | 150.551 | 445.000 |
| Kortfristet gæld | 171.588 | 448.900 |
| Gæld i alt | 171.588 | 448.900 |
| Soliditetsgrad | 99% | 97.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
5-
Hanne Als Palle Siden 24 Jun 202420% Ejer
-
Mads Als Palle Siden 3 Sep 202420% Ejer
-
Lars Vig Palle Siden 3 Sep 202420% Ejer
-
Lasse Als Palle Siden 3 Sep 202420% Ejer
-
Malu Als Palle Siden 3 Sep 202420% Ejer
Ledelse
2-
Hanne Als Palle Siden 24 Jun 2024Direktør
-
Lars Vig Palle Siden 3 Sep 2024Direktør
Produktionsenheder
1Palletanken ApS
P-nr. 1030477843
Tøltevej 6, 4340 Tølløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.017.725 DKK | 443.894 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Palletanken ApS (CVR 44924951)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.