PARK SY ApS
CVR 20 92 03 78 · Næstved · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PARK SY ApS har CVR-nummer 20920378. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Karrebækvej 291, 4700 Næstved. Stiftet: 8. juni 1998. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.000 kr., årets resultat 5.306 kr., egenkapital 271.410 kr., aktiver i alt 276.906 kr. Soliditetsgraden på 98,0 % er højere end hos 68 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.306 kr. er lavere end hos 54 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PARK SY ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Karrebækvej 291, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 8 Jun 1998
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- produktion af gardiner og beslægtede produkter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2004-06-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK20920378 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Karrebækvej 291, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,0%
▲ 0,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
50,38
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
13,0%
▲ 13,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.000 | -4.000 | -4.000 | -4.000 | — |
| Resultat før skat | 6.802 | 5.992 | — | 5.244 | 7.324 |
| Årets resultat | 5.306 | 4.694 | 5.644 | 5.244 | 13.134 |
| Egenkapital | 271.410 | 266.104 | 261.410 | 255.766 | 250.522 |
| Aktiver i alt | 276.906 | 271.402 | 265.410 | 259.766 | 254.522 |
| Omsætningsaktiver | 276.906 | 271.402 | 265.410 | 259.766 | — |
| Kortfristet gæld | 5.496 | 5.298 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
| Gæld i alt | 5.496 | 5.298 | 4.000 | 4.000 | 254.522 |
| Soliditetsgrad | 98% | 98% | 98.5% | 98.5% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
PARK HOLDING ApS Siden 1 Jan 1999100% Ejer
Ledelse
1-
Pauli Seerup Siden 8 Jun 1998Direktør
Produktionsenheder
1PARK SY ApS
P-nr. 1007544533
Karrebækvej 291, 4700 Næstved
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PARK HOLDING ApS (CVR 21414042)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gardiner, produkter, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.