Patientskadehjælp ApS
CVR 42 91 81 72 · Varde · Risiko- og skadesvurdering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Patientskadehjælp ApS har CVR-nummer 42918172. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Risiko- og skadesvurdering (branchekode 662100). Adresse: Lundvej 1, 6800 Varde. Stiftet: 15. december 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 643.978 kr., årets resultat 400.306 kr., egenkapital 372.498 kr., aktiver i alt 702.225 kr. Soliditetsgraden på 53,0 % er højere end hos 67 % af de 39 virksomheder i branchen «Risiko- og skadesvurdering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 400.306 kr. er højere end hos 69 % af de 39 virksomheder i branchen «Risiko- og skadesvurdering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 146 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Patientskadehjælp ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Risiko- og skadesvurdering (662100)
- Adresse
- Lundvej 1, 6800 Varde
- Kommune
- VARDE
- Antal ansatte
- 2
- ricardosanchez2705@gmail.com
- Stiftet
- 15 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- yde sundhedsrelaterede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42918172 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lundvej 1, 6800 Varde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: patientskadehjaelp.dk Hjemmeside https://patientskadehjaelp.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (13. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
107,5%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,13
▲ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,0%
▲ 64,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
274,0%
▲ 274,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
39 virksomheder i «Risiko- og skadesvurdering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 643.978 | 261.283 | 152.145 | -49.080 |
| Resultat før skat | 499.736 | 107.041 | 8.048 | -182.897 |
| Årets resultat | 400.306 | 107.041 | 8.048 | -182.897 |
| Egenkapital | 372.498 | -27.808 | -134.849 | -142.897 |
| Aktiver i alt | 702.225 | 242.132 | 208.420 | 56.497 |
| Omsætningsaktiver | 702.225 | 242.132 | 208.420 | 56.497 |
| Kortfristet gæld | 329.727 | 269.940 | 343.269 | 199.394 |
| Gæld i alt | 329.727 | 269.940 | 343.269 | 199.394 |
| Soliditetsgrad | 53% | -11.5% | -64.7% | -252.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sanchez G Holding ApS Siden 15 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Ricardo Sanchez Garcia Siden 15 Dec 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Patientskadehjælp ApS
P-nr. 1027828619
Lundvej 1, 6800 Varde
Risiko- og skadesvurdering (662100)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sanchez G Holding ApS (CVR 42898228)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sundhedsrelaterede, skadesvurdering, risiko.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.