Paw's Tømrerfirma ApS
CVR 40 01 07 42 · Thisted · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Paw's Tømrerfirma ApS har CVR-nummer 40010742. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Brundvej 3, 7700 Thisted. Stiftet: 1. november 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.009.274 kr., årets resultat 125.392 kr., egenkapital -81.093 kr., aktiver i alt 363.726 kr. Soliditetsgraden på -22,3 % er lavere end hos 89 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 125.392 kr. er højere end hos 63 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Paw's Tømrerfirma ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Brundvej 3, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Antal ansatte
- 3
- Telefon
- 74575503
- mail@marstrupdoors.dk
- Hjemmeside
- www.marstrupdoors.dk
- Stiftet
- 1 Nov 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- produktion og salg af skydedøre, låger
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-09
- Sekundære brancher
- Fremstilling af bygningstømmer og snedkeriartikler i øvrigt (162300)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40010742 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Brundvej 3, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,57
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-22,3%
▲ 22,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
202,7%
▲ 202,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.009.274 | 1.120.419 | 2.326.376 | 1.639.534 | 1.234.556 |
| Resultat før skat | 181.074 | -147.533 | -48.933 | 141.894 | -177.651 |
| Årets resultat | 125.392 | -122.117 | -44.682 | 98.409 | -141.947 |
| Egenkapital | -81.093 | -206.483 | -84.366 | -39.684 | -138.092 |
| Aktiver i alt | 363.726 | 456.352 | 356.123 | 737.542 | 773.984 |
| Omsætningsaktiver | 244.636 | 332.176 | 207.111 | 563.694 | 575.300 |
| Kortfristet gæld | 432.600 | 658.662 | 429.243 | 766.887 | 912.076 |
| Gæld i alt | 432.600 | 658.662 | 429.243 | 766.887 | 912.076 |
| Soliditetsgrad | -22.3% | -45.2% | -23.7% | -5.4% | -17.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 4 | 6 | 4 | 9 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steffensen Holding, Thisted ApS Siden 20 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Paw Ettrup Steffensen Siden 9 Jul 2021Direktør
Produktionsenheder
1Paw's Tømrerfirma ApS
P-nr. 1024118645
Brundvej 3, 7700 Thisted
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
| 2020 | -34.143 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steffensen Holding, Thisted ApS (CVR 36956739)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver skydedøre, låger, snedkeriartikler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.