PeloTech Holding ApS
CVR 43 48 85 46 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PeloTech Holding ApS har CVR-nummer 43488546. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mølkærparken 110, 7100 Vejle. Stiftet: 2. september 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. september 2024 – 31. august 2025): bruttofortjeneste -3.625 kr., årets resultat 301.813 kr., egenkapital 506.129 kr., aktiver i alt 509.254 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 301.813 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PeloTech Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mølkærparken 110, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 30302991
- PeloTech@me.com
- Stiftet
- 2 Sep 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-09-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43488546 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mølkærparken 110, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
59,6%
▲ 15,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
53,27
▲ 52,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
237,9%
▲ 237,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.625 | -3.125 | -2.000 |
| Resultat før skat | — | 89.323 | 74.993 |
| Årets resultat | 301.813 | 89.323 | 74.993 |
| Egenkapital | 506.129 | 204.316 | 114.993 |
| Aktiver i alt | 509.254 | 206.941 | 116.993 |
| Omsætningsaktiver | 166.462 | 2.087 | 4.787 |
| Kortfristet gæld | 3.125 | 2.625 | 2.000 |
| Gæld i alt | 509.254 | 2.625 | 2.000 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 98.7% | 98.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peter Tinus Løvenhardt Sørensen Siden 2 Sep 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Tinus Løvenhardt Sørensen Siden 2 Sep 2022Direktør
Produktionsenheder
1PeloTech Holding ApS
P-nr. 1028542654
Mølkærparken 110, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.325 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.213 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PeloTech Holding ApS (CVR 43488546)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.