PER ANDREASEN HOLDING ApS
CVR 31 06 56 58 · Støvring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PER ANDREASEN HOLDING ApS har CVR-nummer 31065658. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Højdedraget 30, 9530 Støvring. Stiftet: 16. november 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.891 kr., årets resultat 140.766 kr., egenkapital 1.460.285 kr., aktiver i alt 1.498.365 kr. Soliditetsgraden på 97,5 % er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 140.766 kr. er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PER ANDREASEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Højdedraget 30, 9530 Støvring
- Kommune
- REBILD
- Stiftet
- 16 Nov 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje anparter i selskabet PMA Byg ApS samt køb og salg af fast ejendom og dermed beslægtede forhold
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2007-11-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31065658 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845005YC1A6D02DAE34
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højdedraget 30, 9530 Støvring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,6%
▲ 2,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
97,5%
▼ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
44,4%
▲ 44,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.891 | -5.941 | -11.437 | -1.100 | -1.000 |
| Resultat før skat | 162.689 | 98.738 | 126.676 | -57.381 | 184.169 |
| Årets resultat | 140.766 | 97.497 | 118.193 | -39.787 | 193.034 |
| Egenkapital | 1.460.285 | 1.319.519 | 1.222.022 | 1.103.829 | 1.143.616 |
| Aktiver i alt | 1.498.365 | 1.346.116 | 1.255.334 | 1.103.829 | 1.437.181 |
| Omsætningsaktiver | 253.410 | 35.221 | 428.560 | 189.735 | 10.334 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 38.080 | 26.597 | 33.312 | 0 | 293.565 |
| Soliditetsgrad | 97.5% | 98% | 97.3% | 100% | 79.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Manly Andreasen Siden 16 Nov 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Per Manly Andreasen Siden 16 Nov 2007Direktør
Produktionsenheder
1PER ANDREASEN HOLDING ApS
P-nr. 1013792158
Højdedraget 30, 9530 Støvring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 157.269 DKK | 34.584 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 187.783 DKK | 41.294 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -35.473 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 220.062 DKK | 48.400 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 33.481 DKK | 7.348 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PER ANDREASEN HOLDING ApS (CVR 31065658)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Datterselskaber
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- 3:61 ApS København K
- Aarhus AcquiCo ApS København K
- Anette Lysgaard Fonden Esbjerg
- TDH Byg ApS Kgs. Lyngby
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND Give
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver pma, byg, forhold.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.