PER MUNCH HOLDING ApS
CVR 26 81 18 72 · Struer · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PER MUNCH HOLDING ApS har CVR-nummer 26811872. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fjordvejen 12, 7600 Struer. Stiftet: 29. august 2002. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.975 kr., årets resultat -525.770 kr., egenkapital 939.756 kr., aktiver i alt 1.392.371 kr. Soliditetsgraden på 67,5 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -525.770 kr. er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PER MUNCH HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fjordvejen 12, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Stiftet
- 29 Aug 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab, herunder administration, handel, finansiering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-06-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26811872 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-55,9%
▼ 48,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,93
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,5%
▼ 5,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-377,7%
▼ 377,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.975 | 0 | -6.889 | -6.626 | -6.780 |
| Resultat før skat | -525.770 | -110.056 | 2.312.800 | -89.150 | -75.878 |
| Årets resultat | -525.770 | -110.056 | 2.191.435 | -89.150 | -75.878 |
| Egenkapital | 939.756 | 1.465.526 | 1.575.582 | -615.853 | -526.704 |
| Aktiver i alt | 1.392.371 | 2.017.630 | 3.306.346 | 1.009.161 | 1.010.564 |
| Omsætningsaktiver | 871.554 | 805.653 | 326.268 | 425.670 | 413.775 |
| Kortfristet gæld | 452.615 | 552.104 | 1.730.764 | 1.625.014 | 1.537.268 |
| Gæld i alt | 452.615 | 552.104 | 1.730.764 | 1.625.014 | 1.537.268 |
| Soliditetsgrad | 67.5% | 72.6% | 47.7% | -61% | -52.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Munch Pedersen Siden 29 Aug 2002100% Ejer
Ledelse
1-
Per Munch Pedersen Siden 29 Aug 2002Direktør
Produktionsenheder
1PER MUNCH HOLDING ApS
P-nr. 1009366152
Fjordvejen 12, 7600 Struer
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -280.308 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -98.774 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -198.125 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -68.839 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -367.792 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PER MUNCH HOLDING ApS (CVR 26811872)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver administration, finansiering, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.