PEROZIN ApS
CVR 29 18 39 10 · Haslev · Fremstilling af farmaceutiske præparater · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PEROZIN ApS har CVR-nummer 29183910. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af farmaceutiske præparater (branchekode 212000). Adresse: Danmarksgade 4, 4690 Haslev. Stiftet: 1. november 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): bruttofortjeneste 2.799.719 kr., årets resultat 1.026.124 kr., egenkapital 9.644.024 kr., aktiver i alt 14.439.853 kr. Soliditetsgraden på 66,8 % er højere end hos 73 % af de 141 virksomheder i branchen «Fremstilling af farmaceutiske præparater», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.026.124 kr. er højere end hos 85 % af de 141 virksomheder i branchen «Fremstilling af farmaceutiske præparater», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 52 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PEROZIN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af farmaceutiske præparater (212000)
- Adresse
- Danmarksgade 4, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Antal ansatte
-
3
2015 2018
- Telefon
- 20204270
- gh@perozin.com
- Hjemmeside
- www.perozin.com
- Stiftet
- 1 Nov 2005
- Selskabskapital
- 178.572 DKK
- Formål
- eksport af eget udviklet gigtmiddel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29183910 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Danmarksgade 4, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,6%
▲ 2,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,34
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,8%
▲ 1,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
39,4%
▲ 39,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
141 virksomheder i «Fremstilling af farmaceutiske præparater»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.799.719 | 1.846.691 | 1.634.406 | 2.020.871 | 787.797 |
| Resultat før skat | 1.369.189 | 1.125.514 | 1.161.632 | 1.282.322 | 475.792 |
| Årets resultat | 1.026.124 | 736.080 | 904.208 | 999.710 | 370.671 |
| Egenkapital | 9.644.024 | 8.617.900 | 7.881.821 | 6.977.613 | 5.977.903 |
| Aktiver i alt | 14.439.853 | 13.165.587 | 8.505.931 | 7.485.076 | 6.322.919 |
| Omsætningsaktiver | 4.566.282 | 3.740.102 | 7.101.866 | 6.124.564 | 5.312.338 |
| Kortfristet gæld | 3.405.196 | 3.026.138 | 363.454 | 211.269 | 233.602 |
| Gæld i alt | 4.559.890 | 4.364.501 | 624.110 | 506.803 | 331.434 |
| Soliditetsgrad | 66.8% | 65.5% | 92.7% | 93.2% | 94.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
GEBAL Holding ApS Siden 15 Feb 201866,67% Ejer
-
Barghoth Ala Hasan Ali Siden 15 Feb 201815% Ejer
-
Ehsan Ahmed Mousa Abdalla Elfarra Siden 15 Feb 201815% Ejer
Ledelse
1-
Gerard Gerner Hansen Siden 1 Nov 2005Direktør
Produktionsenheder
1PEROZIN ApS
P-nr. 1011847265
Danmarksgade 4, 4690 Haslev
Fremstilling af farmaceutiske præparater (212000)
👥 3 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Perozin ApS
Danmarksgade 4, 4690 Haslev
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Ikke-godkendelsespligtige anlæg for fremstilling af organiske eller uorganiske produkter, mellemprodukter eller kemiske stoffer og oplag af disse.
Tilsyn: Faxe Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GEBAL Holding ApS (CVR 39056631)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- ASCENDIS PHARMA BONE DISEASES A/S Hellerup
- Ascendis Pharma Oncology Division A/S Hellerup
- ASCENDIS PHARMA A/S Hellerup
- ASCENDIS PHARMA, OPHTHALMOLOGY DIVISION A/S Hellerup
- Ascendis Pharma Growth Disorders A/S Hellerup
- Ascendis Pharma Endocrinology Division A/S Hellerup
- CanaDan Bio ApS Vanløse
- Commit Biologics ApS Aarhus C
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gigtmiddel, udviklet, præparater.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.