Pharmac ApS
CVR 38 53 25 29 · Lille Skensved · Anden teknisk rådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Pharmac ApS har CVR-nummer 38532529. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden teknisk rådgivning (branchekode 711290). Adresse: Elsdyrvej 18, 4623 Lille Skensved. Stiftet: 28. marts 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.203.639 kr., årets resultat 678.530 kr., egenkapital 5.514.286 kr., aktiver i alt 6.245.189 kr. Soliditetsgraden på 88,3 % er højere end hos 81 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 678.530 kr. er højere end hos 87 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 14 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Pharmac ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Adresse
- Elsdyrvej 18, 4623 Lille Skensved
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
-
3
2017 2018
- Telefon
- 20654919
- mfs@pharmac.dk
- Stiftet
- 28 Mar 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- er at drive konsulentvirksomhed og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-03-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38532529 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 549300TNVLOVJFV6X315 Øverste modervirksomhed: AC Holding, LS ApS
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Elsdyrvej 18, 4623 Lille Skensved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,3%
▼ 4,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,34
▲ 2,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,3%
▲ 3,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-18,1%
▼ 18,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1571 virksomheder i «Anden teknisk rådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.203.639 | 3.735.340 | 2.901.902 | 3.726.051 | 3.441.149 |
| Resultat før skat | 874.105 | 1.064.222 | 527.427 | 1.238.500 | 1.122.234 |
| Årets resultat | 678.530 | 828.872 | 409.686 | 964.114 | 874.973 |
| Egenkapital | 5.514.286 | 4.835.756 | 4.006.884 | 3.597.198 | 2.633.084 |
| Aktiver i alt | 6.245.189 | 5.713.683 | 4.753.718 | 4.319.111 | 3.786.567 |
| Omsætningsaktiver | 5.872.981 | 5.506.016 | 4.470.051 | 3.816.587 | 3.065.186 |
| Kortfristet gæld | 704.413 | 868.350 | 732.574 | 675.552 | 1.078.560 |
| Gæld i alt | 704.413 | 868.350 | 732.574 | 675.552 | 1.078.560 |
| Soliditetsgrad | 88.3% | 84.6% | 84.3% | 83.3% | 69.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 3 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
AC Holding, LS ApS Siden 24 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Mads Friis Sørensen Siden 28 Mar 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1Pharmac ApS
P-nr. 1022320439
Elsdyrvej 18, 4623 Lille Skensved
Anden teknisk rådgivning (711290)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: AC Holding, LS ApS (CVR 39678241)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Øverste modervirksomhed
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver teknisk, konsulentvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.