PHASES ApS
CVR 33 75 64 45 · Melby · Andre IT- og computerserviceaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PHASES ApS har CVR-nummer 33756445. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre IT- og computerserviceaktiviteter (branchekode 629000). Adresse: Melby Enghavevej 64, 3370 Melby. Stiftet: 30. maj 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.158.877 kr., årets resultat 1.801.951 kr., egenkapital 11.821.090 kr., aktiver i alt 17.762.489 kr. Soliditetsgraden på 66,6 % er højere end hos 58 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.801.951 kr. er højere end hos 91 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 16 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PHASES ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
- Adresse
- Melby Enghavevej 64, 3370 Melby
- Kommune
- HALSNÆS
- Antal ansatte
-
3
2011 2018
- Telefon
- 77348527
- mail@phases.dk
- Hjemmeside
- www.phases.dk
- Stiftet
- 30 May 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- sælge processoptimering og webdesign
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af Daniel Anders Horn
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-07-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33756445 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845001C7373C55ACE34
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Melby Enghavevej 64, 3370 Melby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.phases.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://www.phases.io/
- https://www.instagram.com/phasesdk/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (16. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
15,2%
▼ 4,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,95
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,6%
▲ 6,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-10,0%
▼ 10,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
786 virksomheder i «Andre IT- og computerserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.158.877 | 3.574.975 | 2.098.282 | 2.713.644 | 6.390.992 |
| Resultat før skat | 2.311.153 | 2.573.616 | 827.093 | 1.882.077 | 4.394.768 |
| Årets resultat | 1.801.951 | 2.001.057 | 621.345 | 1.458.629 | 3.427.433 |
| Egenkapital | 11.821.090 | 10.019.139 | 8.018.082 | 7.396.737 | 5.938.109 |
| Aktiver i alt | 17.762.489 | 16.788.248 | 11.178.480 | 12.238.295 | 10.290.652 |
| Omsætningsaktiver | 17.551.322 | 16.761.415 | 11.105.647 | 12.033.203 | 10.017.105 |
| Kortfristet gæld | 5.941.399 | 6.769.109 | 3.160.398 | 4.841.558 | 4.352.543 |
| Gæld i alt | 5.941.399 | 6.769.109 | 3.160.398 | 4.841.558 | 4.352.543 |
| Soliditetsgrad | 66.6% | 59.7% | 71.7% | 60.4% | 57.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Phases Holding ApS Siden 23 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Daniel Anders Horn Siden 30 May 2011Direktør
Produktionsenheder
1PHASES ApS
P-nr. 1016914688
Melby Enghavevej 64, 3370 Melby
Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Daniel Horn Holding ApS (CVR 38025627)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver processoptimering, webdesign, computerserviceaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.