PHENIX 2 ApS
CVR 31 17 42 79 · Brønshøj · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
PHENIX 2 ApS har CVR-nummer 31174279. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Frederikssundsvej 136, 2700 Brønshøj. Stiftet: 10. januar 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 13. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.207.816 kr., årets resultat 333 kr., egenkapital -3.356.116 kr., aktiver i alt 659.945 kr. Soliditetsgraden på -508,5 % er lavere end hos 96 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 333 kr. er lavere end hos 56 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 2 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PHENIX 2 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Frederikssundsvej 136, 2700 Brønshøj
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
13
2008 2018
- Telefon
- 36303379
- Stiftet
- 10 Jan 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- café- og restaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-02-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31174279 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Frederikssundsvej 136, 2700 Brønshøj
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,16
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-508,5%
▼ 2,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
102,4%
▲ 102,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.207.816 | 3.154.857 | 2.896.901 | 2.674.671 | 1.873.238 |
| Resultat før skat | 29.514 | -5.652 | 18.062 | -204.205 | 109.794 |
| Årets resultat | 333 | -14.011 | 14.089 | -155.848 | 85.660 |
| Egenkapital | -3.356.116 | -3.356.449 | -3.342.438 | -3.356.527 | -3.200.682 |
| Aktiver i alt | 659.945 | 662.854 | 919.618 | 838.000 | 1.416.260 |
| Omsætningsaktiver | 629.109 | 609.147 | 835.881 | 708.434 | 1.292.800 |
| Kortfristet gæld | 4.016.061 | 4.019.303 | 4.262.056 | 4.194.527 | 4.616.942 |
| Gæld i alt | 4.016.061 | 4.019.303 | 4.262.056 | 4.194.527 | 4.616.942 |
| Soliditetsgrad | -508.5% | -506.4% | -363.5% | -400.5% | -226% |
| Ansatte (gns.) | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ISMANI HOLDING ApS Siden 1 Jan 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Neset Ismani Siden 21 Apr 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
2PHENIX 2 ApS
P-nr. 1014093830
Frederikssundsvej 136, 2700 Brønshøj
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 12 ansatte
Phenix 2 APS
P-nr. 1016719303
Frederikssundsvej 138, 2700 Brønshøj
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
2 kontrolstederCafe Phønix
Frederikssundsvej 136, 2700 Brønshøj
Senest kontrolleret 15 Apr 2026
Cafe Phønix Pizzeria
Frederikssundsvej 138, 2700 Brønshøj
Senest kontrolleret 28 Aug 2024
Kilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ISMANI HOLDING ApS (CVR 30896319)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver café, restaurationsvirksomhed, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.