Phina ApS
CVR 43 18 71 55 · København N · Specialiserede anlægsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Phina ApS har CVR-nummer 43187155. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Specialiserede anlægsaktiviteter (branchekode 435000). Adresse: Hyltebro 2, 3. th, 2200 København N. Stiftet: 7. april 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.202.510 kr., årets resultat 116.390 kr., egenkapital 395.118 kr., aktiver i alt 533.713 kr. Soliditetsgraden på 74,0 % er højere end hos 88 % af de 143 virksomheder i branchen «Specialiserede anlægsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 116.390 kr. er højere end hos 51 % af de 143 virksomheder i branchen «Specialiserede anlægsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 288 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Phina ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Specialiserede anlægsaktiviteter (435000)
- Adresse
- Hyltebro 2, 3. th, 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 7 Apr 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udbyde håndværksydelser og andet beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-04-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43187155 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hyltebro 2, 3. th, 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,5%
▲ 47,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,25
▲ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,0%
▲ 26,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
328,1%
▲ 328,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
143 virksomheder i «Specialiserede anlægsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.202.510 | 309.827 | 742.311 |
| Resultat før skat | 150.448 | -64.441 | 372.606 |
| Årets resultat | 116.390 | -51.020 | 289.747 |
| Egenkapital | 395.118 | 278.728 | 329.747 |
| Aktiver i alt | 533.713 | 586.478 | 549.185 |
| Omsætningsaktiver | 438.130 | 453.895 | 379.602 |
| Kortfristet gæld | 134.737 | 307.750 | 212.655 |
| Gæld i alt | 134.737 | 307.750 | 212.655 |
| Soliditetsgrad | 74% | 47.5% | 60% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dams Nielsen Holding ApS Siden 7 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Phillip Dams Nielsen Siden 7 Apr 2022Direktør
Produktionsenheder
1Phina ApS
P-nr. 1028160530
Hyltebro 2, 3. th, 2200 København N
Specialiserede anlægsaktiviteter (435000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Dams Nielsen Holding ApS (CVR 43185071)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksydelser, udbyde, anlægsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.