Pho Hanoi ApS
CVR 43 36 04 18 · København V · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Pho Hanoi ApS har CVR-nummer 43360418. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Vester Farimagsgade 2, st., 1606 København V. Stiftet: 29. juni 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 23. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 9.107.710 kr., årets resultat 1.438.209 kr., egenkapital 6.512.885 kr., aktiver i alt 7.415.264 kr. Soliditetsgraden på 87,8 % er højere end hos 96 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.438.209 kr. er højere end hos 93 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Pho Hanoi ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Vester Farimagsgade 2, st., 1606 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 23
- Stiftet
- 29 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43360418 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vester Farimagsgade 2, st., 1606 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,1%
▼ 6,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,99
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,8%
▲ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3,4%
▼ 3,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 9.107.710 | 8.626.688 | 7.979.006 | 7.590.087 |
| Resultat før skat | 1.843.886 | 1.909.323 | 1.493.556 | 1.881.887 |
| Årets resultat | 1.438.209 | 1.488.841 | 1.163.620 | 1.469.887 |
| Egenkapital | 6.512.885 | 5.142.176 | 3.653.335 | 2.489.715 |
| Aktiver i alt | 7.415.264 | 5.922.679 | 4.560.757 | 3.348.456 |
| Omsætningsaktiver | 5.048.198 | 3.531.636 | 3.862.611 | 2.531.836 |
| Kortfristet gæld | 842.920 | 688.745 | 792.428 | 704.741 |
| Gæld i alt | 842.920 | 688.745 | 792.428 | 724.741 |
| Soliditetsgrad | 87.8% | 86.8% | 80.1% | 74.4% |
| Ansatte (gns.) | 14 | 14 | 14 | 12 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hông Duong Bùi Siden 29 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Hông Duong Bùi Siden 29 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1Pho Hanoi ApS
P-nr. 1028375367
Vester Farimagsgade 2, st., 1606 København V
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 23 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.016.936 DKK | 443.718 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.586.181 DKK | 348.942 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.964.334 DKK | 432.146 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pho Hanoi ApS (CVR 43360418)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.