PITAS INVEST ApS
CVR 35 87 09 38 · Gadstrup · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
PITAS INVEST ApS har CVR-nummer 35870938. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Ramsølillevejen 32B, 4621 Gadstrup. Stiftet: 10. juni 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -45.872 kr., årets resultat -119.235 kr., egenkapital -568.362 kr., aktiver i alt 1.446.868 kr. Soliditetsgraden på -39,3 % er lavere end hos 91 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -119.235 kr. er lavere end hos 81 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PITAS INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Ramsølillevejen 32B, 4621 Gadstrup
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 10 Jun 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handel og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-07-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35870938 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ramsølillevejen 32B, 4621 Gadstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-39,3%
▼ 9,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-100,7%
▼ 100,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -45.872 | -27.349 | -40.223 | -38.820 | -34.993 |
| Resultat før skat | -123.326 | -76.121 | -86.798 | -108.130 | -100.635 |
| Årets resultat | -119.235 | -59.412 | -67.702 | -84.341 | -78.495 |
| Egenkapital | -568.362 | -449.127 | -389.715 | -322.013 | -237.672 |
| Aktiver i alt | 1.446.868 | 1.491.956 | 1.491.627 | 1.488.120 | 1.492.115 |
| Omsætningsaktiver | 11.159 | 56.247 | 55.918 | — | 56.406 |
| Kortfristet gæld | 2.015.230 | 1.941.083 | 1.881.342 | 1.810.133 | 1.729.787 |
| Gæld i alt | 2.015.230 | 1.941.083 | 1.881.342 | 1.810.133 | 1.729.787 |
| Soliditetsgrad | -39.3% | -30.1% | -26.1% | -21.6% | -15.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
T.A.S. ApS Siden 10 Jun 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Peter Ingerslev Jensen Siden 4 Jul 2014Direktør
Produktionsenheder
1PITAS INVEST ApS
P-nr. 1019470608
Ramsølillevejen 32B, 4621 Gadstrup
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T.A.S. ApS (CVR 21105333)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, industri, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.