P&L Invest ApS
CVR 37 89 23 35 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
P&L Invest ApS har CVR-nummer 37892335. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandvejen 72, st., 2900 Hellerup. Stiftet: 16. juli 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.916 kr., årets resultat 53.827 kr., egenkapital 4.234.019 kr., aktiver i alt 4.253.265 kr. Soliditetsgraden på 99,5 % er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 53.827 kr. er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som P&L Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandvejen 72, st., 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 16 Jul 2016
- Selskabskapital
- 55.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-04-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37892335 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 72, st., 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,3%
▲ 2,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
51,54
▲ 5,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,5%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
180,6%
▲ 180,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.916 | -15.867 | -9.001 | -8.750 | -8.751 |
| Resultat før skat | 69.073 | -62.879 | -7.583 | -751.251 | 40.178 |
| Årets resultat | 53.827 | -66.773 | -7.583 | -751.251 | 40.178 |
| Egenkapital | 4.234.019 | 4.180.192 | 3.446.965 | 3.454.548 | 4.205.798 |
| Aktiver i alt | 4.253.265 | 4.200.561 | 3.456.340 | 3.463.923 | 4.215.173 |
| Omsætningsaktiver | 991.984 | 939.280 | 95.059 | 102.642 | 2.155.670 |
| Kortfristet gæld | 19.246 | 20.369 | 9.375 | 9.375 | 9.375 |
| Gæld i alt | 19.246 | 20.369 | 9.375 | 9.375 | 9.375 |
| Soliditetsgrad | 99.5% | 99.5% | 99.7% | 99.7% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
PRÆSTENSGAARD HOLDING ApS Siden 1 Jan 202150% Ejer
-
Lokkegaard Pte. Ltd. Siden 26 Jul 201650% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Præstensgaard Siden 16 Jul 2016Direktør
Produktionsenheder
1P&L Invest ApS
P-nr. 1021617616
Strandvejen 72, st., 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 17.783 DKK | 3.894 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.583 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -9.957 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: P&L Invest ApS (CVR 37892335)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.