PLOUG&CO ApS
CVR 36 08 27 39 · Hasselager · Public relations og kommunikation · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PLOUG&CO ApS har CVR-nummer 36082739. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Public relations og kommunikation (branchekode 733000). Adresse: Hovedvejen 44, 8361 Hasselager. Stiftet: 24. august 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.625 kr., årets resultat -731.310 kr., egenkapital 457.538 kr., aktiver i alt 664.410 kr. Soliditetsgraden på 68,9 % er højere end hos 63 % af de 746 virksomheder i branchen «Public relations og kommunikation», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -731.310 kr. er lavere end hos 96 % af de 746 virksomheder i branchen «Public relations og kommunikation», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PLOUG&CO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Public relations og kommunikation (733000)
- Adresse
- Hovedvejen 44, 8361 Hasselager
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 25757283
- charlotte@thirdbrand.dk
- Stiftet
- 24 Aug 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- rådgivende virksomhed indenfor PR og Kommunikation
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2015-12-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36082739 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovedvejen 44, 8361 Hasselager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-159,8%
▼ 187,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,81
▼ 11,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,9%
▼ 18,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-303,2%
▼ 303,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
746 virksomheder i «Public relations og kommunikation»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.625 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | 359.949 | 280.373 | 3.457 | 111.229 |
| Årets resultat | -731.310 | 359.949 | 280.373 | 3.457 | 111.229 |
| Egenkapital | 457.538 | 1.288.848 | 989.899 | 709.525 | 706.069 |
| Aktiver i alt | 664.410 | 1.468.220 | 1.014.248 | 722.184 | 715.116 |
| Omsætningsaktiver | 224.152 | 170.926 | 14.638 | 2.131 | 11.326 |
| Kortfristet gæld | 123.539 | 12.706 | 24.349 | 12.659 | 9.047 |
| Gæld i alt | 664.410 | 179.372 | 24.349 | 12.659 | 9.047 |
| Soliditetsgrad | 68.9% | 87.8% | 97.6% | 98.2% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Charlotte Ploug Frølich Siden 25 Aug 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Charlotte Ploug Frølich Siden 22 Oct 2015Direktør
Produktionsenheder
1PLOUG&CO ApS
P-nr. 1019674106
Hovedvejen 44, 8361 Hasselager
Public relations og kommunikation (733000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -14.228 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -12.119 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.945 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.776 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -10.700 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PLOUG&CO ApS (CVR 36082739)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver relations, public, rådgivende.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.