PM af 2020 ApS
CVR 41 45 11 14 · Langå · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
PM af 2020 ApS har CVR-nummer 41451114. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gyldenlakvej 21, 8870 Langå. Stiftet: 22. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.735 kr., årets resultat -136.231 kr., egenkapital -166.662 kr., aktiver i alt 4.200.206 kr. Soliditetsgraden på -4,0 % er lavere end hos 91 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -136.231 kr. er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PM af 2020 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gyldenlakvej 21, 8870 Langå
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 22 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele samt anden passiv kapitalanbringelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41451114 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gyldenlakvej 21, 8870 Langå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-4,0%
▼ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-2,4%
▼ 2,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.735 | -7.476 | -33.983 | -6.500 | -6.500 |
| Resultat før skat | -136.231 | -133.047 | -107.210 | -161.202 | 366.620 |
| Årets resultat | -136.231 | -133.047 | -107.210 | -161.202 | 366.620 |
| Egenkapital | -166.662 | -30.431 | 102.616 | 209.826 | 371.028 |
| Aktiver i alt | 4.200.206 | 4.205.439 | 4.212.898 | 4.240.000 | 4.240.000 |
| Omsætningsaktiver | 206 | 5.439 | 12.898 | 40.000 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 4.366.868 | 4.235.870 | 4.110.282 | 4.030.174 | 3.868.972 |
| Gæld i alt | 4.366.868 | 4.235.870 | 4.110.282 | 4.030.174 | 3.868.972 |
| Soliditetsgrad | -4% | -0.7% | 2.4% | 4.9% | 8.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1PM af 2020 ApS
P-nr. 1025949427
Gyldenlakvej 21, 8870 Langå
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -133.047 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -80.102 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -161.202 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -133.380 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -35.592 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PM af 2020 ApS (CVR 41451114)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver passiv, kapitalanbringelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.