PM Lund Holding ApS
CVR 44 91 79 39 · Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PM Lund Holding ApS har CVR-nummer 44917939. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandvejen 62A, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 11. juni 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.890 kr., årets resultat 803.682 kr., egenkapital 2.639.174 kr., aktiver i alt 3.105.756 kr. Soliditetsgraden på 85,0 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 803.682 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PM Lund Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandvejen 62A, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 23306416
- info@indiankitchen.dk
- Stiftet
- 11 Jun 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og foretage investeringer samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44917939 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 62A, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
30,5%
▼ 8,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,93
▲ 3,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,0%
▼ 5,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
5,2%
▲ 5,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -8.890 | -9.594 |
| Resultat før skat | 826.500 | 762.082 |
| Årets resultat | 803.682 | 764.238 |
| Egenkapital | 2.639.174 | 1.970.492 |
| Aktiver i alt | 3.105.756 | 2.171.377 |
| Omsætningsaktiver | 1.835.397 | 193.316 |
| Kortfristet gæld | 466.582 | 200.885 |
| Gæld i alt | 466.582 | 200.885 |
| Soliditetsgrad | 85% | 90.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Prem Kumari Lund Siden 11 Jun 202450% Ejer
-
Mikkel Lund Siden 11 Jun 202450% Ejer
Ledelse
2-
Prem Kumari Lund Siden 11 Jun 2024Direktør
-
Mikkel Lund Siden 11 Jun 2024Direktør
Produktionsenheder
1PM Lund Holding ApS
P-nr. 1030467937
Strandvejen 62A, 7120 Vejle Øst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.019.435 DKK | 224.268 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PM Lund Holding ApS (CVR 44917939)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, står, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.