PN ApS
CVR 26 68 42 85 · Tilst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PN ApS har CVR-nummer 26684285. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tåstumvænget 4A, 8381 Tilst. Stiftet: 1. juli 2002. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.458 kr., årets resultat 2.110.487 kr., egenkapital 11.757.536 kr., aktiver i alt 11.964.077 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.110.487 kr. er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tåstumvænget 4A, 8381 Tilst
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 1 Jul 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje andele i andre selskaber samt virksomhed beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2002-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26684285 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300EIM8FM80F5ZG62
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tåstumvænget 4A, 8381 Tilst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,0%
▼ 6,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
53,02
▲ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-9,9%
▼ 9,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.458 | -26.444 | -12.900 | -12.281 | -11.673 |
| Resultat før skat | 2.361.661 | 2.539.945 | 1.058.558 | 173.215 | 1.084.113 |
| Årets resultat | 2.110.487 | 2.342.363 | 970.756 | 173.215 | 1.016.031 |
| Egenkapital | 11.757.536 | 9.714.549 | 8.772.186 | 7.860.331 | 7.744.316 |
| Aktiver i alt | 11.964.077 | 9.878.411 | 8.849.965 | 7.870.396 | 7.796.747 |
| Omsætningsaktiver | 10.951.275 | 8.370.137 | 6.901.271 | 5.691.493 | 5.535.224 |
| Kortfristet gæld | 206.541 | 163.862 | 77.779 | 10.065 | 52.431 |
| Gæld i alt | 206.541 | 163.862 | 77.779 | 10.065 | 52.431 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 98.3% | 99.1% | 99.9% | 99.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Paul Dall Nissen Siden 1 Jul 2002100% Ejer
Ledelse
1-
Paul Dall Nissen Siden 1 Jul 2002Direktør
Produktionsenheder
1PN ApS
P-nr. 1009199272
Tåstumvænget 4A, 8381 Tilst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 898.146 DKK | 197.582 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 399.151 DKK | 87.802 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -490.402 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 214.350 DKK | 47.146 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -95.162 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PN ApS (CVR 26684285)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.