PN Group Ejendomme ApS
CVR 42 31 86 98 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PN Group Ejendomme ApS har CVR-nummer 42318698. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Diskovej 12, 7100 Vejle. Stiftet: 20. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 589.452 kr., egenkapital 1.887.742 kr., aktiver i alt 1.916.167 kr. Soliditetsgraden på 98,5 % er højere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 589.452 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PN Group Ejendomme ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Diskovej 12, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 20 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- køb, salg, administration og udlejning af fast ejendom, besiddelse af kapitalandele i andre selskaber samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-04-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42318698 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Diskovej 12, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,2%
▲ 9,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,27
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,5%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
107,4%
▲ 107,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 589.452 | 284.259 | -215.831 | -49.293 | -27.594 |
| Årets resultat | 589.452 | 284.259 | -214.171 | -47.707 | -26.473 |
| Egenkapital | 1.887.742 | 1.298.290 | 1.014.031 | 1.228.202 | 13.527 |
| Aktiver i alt | 1.916.167 | 1.317.214 | 1.030.574 | 1.239.581 | 26.027 |
| Omsætningsaktiver | 7.796 | 8.817 | 18.560 | — | — |
| Kortfristet gæld | 28.425 | 18.924 | 16.543 | 11.379 | 12.500 |
| Gæld i alt | 28.425 | 18.924 | 16.543 | 11.379 | 12.500 |
| Soliditetsgrad | 98.5% | 98.6% | 98.4% | 99.1% | 52% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
PN Group Holding ApS Siden 20 Apr 202150% Ejer
-
Høye Group Holding ApS Siden 20 Apr 202133,33% Ejer
Ledelse
1-
Peter Nielsen Siden 20 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1PN Group Ejendomme ApS
P-nr. 1027076412
Diskovej 12, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PN Group Holding ApS (CVR 39919931)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse, administration.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.