poingi ApS
CVR 37 10 59 10 · Kolding · Fremstilling af sportsudstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
poingi ApS har CVR-nummer 37105910. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af sportsudstyr (branchekode 323000). Adresse: Industrivej 5, 6000 Kolding. Stiftet: 24. september 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.246 kr., årets resultat 14.212 kr., egenkapital 445.156 kr., aktiver i alt 463.184 kr. Soliditetsgraden på 96,1 % er højere end hos 94 % af de 72 virksomheder i branchen «Fremstilling af sportsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 14.212 kr. er højere end hos 71 % af de 72 virksomheder i branchen «Fremstilling af sportsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som poingi ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af sportsudstyr (323000)
- Adresse
- Industrivej 5, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Telefon
- 51297366
- morten@poingi.com
- Hjemmeside
- poingi.com
- Stiftet
- 24 Sep 2015
- Selskabskapital
- 51.000 DKK
- Formål
- sportsartikler
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-07-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37105910 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 5, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,2%
▲ 14,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
25,69
▼ 20,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,1%
▼ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
130,5%
▲ 130,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
72 virksomheder i «Fremstilling af sportsudstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.246 | -80.353 | -130.211 | -92.653 | -219.896 |
| Resultat før skat | 18.216 | -59.839 | -136.173 | -117.612 | -236.106 |
| Årets resultat | 14.212 | -46.661 | -106.210 | -91.731 | -184.147 |
| Egenkapital | 445.156 | 430.944 | 477.605 | 83.814 | -74.455 |
| Aktiver i alt | 463.184 | 440.582 | 1.469.267 | 856.377 | 572.869 |
| Omsætningsaktiver | 463.184 | 440.582 | 1.469.267 | 856.377 | 559.424 |
| Kortfristet gæld | 18.028 | 9.638 | 991.662 | 772.563 | 647.324 |
| Gæld i alt | 18.028 | 9.638 | 991.662 | 772.563 | 647.324 |
| Soliditetsgrad | 96.1% | 97.8% | 32.5% | 9.8% | -13% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MDT HOLDING ApS Siden 24 Sep 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Dahl Siden 24 Sep 2015Direktør
Produktionsenheder
1poingi ApS
P-nr. 1020754318
Industrivej 5, 6000 Kolding
Fremstilling af sportsudstyr (323000)
Miljøregulering
1 lokation(er)poingi ApS
Værkstedsvej 2, 6000 Kolding
Andre virksomheder og anlæg, der er omfattet af §42 i miljøbeskyttelsesloven, undtagen vindmøller
§ 42. Hvis erhvervsvirksomheder, herunder private eller offentlige bygge- og anlægsarbejder, eller faste anlæg til energiproduktion, som ikke er optaget på den i § 35 nævnte liste, medfører uhygiejniske forhold eller væsentlig forurening, herunder affaldsfrembringelse, kan tilsynsmyndigheden give påbud om, at forureningen skal nedbringes, herunder påbud om gennemførelse af bestemte foranstaltninger.
Tilsyn: Kolding Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MDT HOLDING ApS (CVR 31860032)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sportsudstyr, sportsartikler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.