Postyr ApS
CVR 44 62 85 11 · Skanderborg · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Postyr ApS har CVR-nummer 44628511. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Lille Nyhavn 9, 8660 Skanderborg. Stiftet: 9. februar 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 26. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.773.760 kr., årets resultat 21.054 kr., egenkapital 348.691 kr., aktiver i alt 2.015.131 kr. Soliditetsgraden på 17,3 % er lavere end hos 53 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 21.054 kr. er højere end hos 50 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Postyr ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Lille Nyhavn 9, 8660 Skanderborg
- Kommune
- SKANDERBORG
- Antal ansatte
- 26
- Stiftet
- 9 Feb 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed, handel, investering, konsulentbistand og der- med beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-02-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44628511 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lille Nyhavn 9, 8660 Skanderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,0%
▼ 81,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,74
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
17,3%
▼ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-92,7%
▼ 92,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 4.773.760 | 3.599.201 |
| Resultat før skat | 27.179 | 370.040 |
| Årets resultat | 21.054 | 287.637 |
| Egenkapital | 348.691 | 327.637 |
| Aktiver i alt | 2.015.131 | 1.659.828 |
| Omsætningsaktiver | 1.219.630 | 648.983 |
| Kortfristet gæld | 1.651.346 | 1.312.988 |
| Gæld i alt | 1.651.346 | 1.312.988 |
| Soliditetsgrad | 17.3% | 19.7% |
| Ansatte (gns.) | 10 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SUBSTANS ApS Siden 9 Feb 2024100% Ejer
Ledelse
2-
Louise Mammen Siden 9 Feb 2024Direktør
-
Rene Mammen Siden 9 Feb 2024Direktør
Produktionsenheder
2Postyr ApS
P-nr. 1030088960
Lille Nyhavn 9, 8660 Skanderborg
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Postyr ApS
P-nr. 1030161064
Adelgade 130, 8660 Skanderborg
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SUBSTANS ApS (CVR 29143218)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentbistand, restaurationsvirksomhed, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.