PR HOLDING 2009 ApS
CVR 32 44 11 81 · Rungsted Kyst · Engroshandel med beklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PR HOLDING 2009 ApS har CVR-nummer 32441181. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med beklædning (branchekode 464210). Adresse: Kastanievej 2, 2960 Rungsted Kyst. Stiftet: 31. august 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 18.444 kr., egenkapital 41.895 kr., aktiver i alt 64.209 kr. Soliditetsgraden på 65,2 % er højere end hos 72 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 18.444 kr. er højere end hos 50 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PR HOLDING 2009 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Adresse
- Kastanievej 2, 2960 Rungsted Kyst
- Kommune
- HØRSHOLM
- Telefon
- 20860940
- pr@lovefashion.dk
- Stiftet
- 31 Aug 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber, anden investeringsvirksomhed samt i forbindelse hermed stående virksomhed fastsat
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2009-08-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32441181 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kastanievej 2, 2960 Rungsted Kyst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
44,0%
▲ 100,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
65,2%
▲ 14,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
240,0%
▲ 240,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
745 virksomheder i «Engroshandel med beklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 18.444 | -13.175 | 22.878 | -722 | 26.101 |
| Årets resultat | 18.444 | -13.175 | 22.878 | -722 | 26.101 |
| Egenkapital | 41.895 | 23.451 | 36.626 | 13.748 | 14.470 |
| Aktiver i alt | 64.209 | 45.765 | 58.940 | 36.062 | 36.784 |
| Omsætningsaktiver | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristet gæld | 22.314 | 22.314 | 22.314 | 22.314 | 22.314 |
| Gæld i alt | 22.314 | 22.314 | 22.314 | 22.314 | 22.314 |
| Soliditetsgrad | 65.2% | 51.2% | 62.1% | 38.1% | 39.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pernelle Rune Hansen Siden 31 Aug 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Pernelle Rune Hansen Siden 31 Aug 2009Direktør
Produktionsenheder
1PR HOLDING 2009 ApS
P-nr. 1015478779
Kastanievej 2, 2960 Rungsted Kyst
Engroshandel med beklædning (464210)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -12.259 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PR HOLDING 2009 ApS (CVR 32441181)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fastsat, beklædning, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.