ProBars Holding ApS
CVR 41 07 42 21 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ProBars Holding ApS har CVR-nummer 41074221. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sjællandsgade 72, 8000 Aarhus C. Stiftet: 9. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 649.417 kr., årets resultat 613.750 kr., egenkapital 2.247.503 kr., aktiver i alt 3.304.971 kr. Soliditetsgraden på 68,0 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 613.750 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ProBars Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sjællandsgade 72, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 9 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- formueadministration, herunder besidde datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-01-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41074221 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sjællandsgade 72, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,3%
▼ 16,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,67
▼ 61,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,0%
▼ 31,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,0%
▼ 14,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 649.417 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 593.017 | 723.120 | 842.782 | 34.587 | -3.906 |
| Årets resultat | 613.750 | 713.285 | 846.632 | 36.787 | -2.951 |
| Egenkapital | 2.247.503 | 1.633.753 | 920.468 | 73.836 | 37.049 |
| Aktiver i alt | 3.304.971 | 1.648.222 | 925.468 | 533.836 | 41.389 |
| Omsætningsaktiver | 709.233 | 903.074 | 680.165 | 348.815 | 955 |
| Kortfristet gæld | 1.057.468 | 14.469 | 5.000 | 460.000 | 4.340 |
| Gæld i alt | 3.304.971 | 14.469 | 5.000 | 460.000 | 4.340 |
| Soliditetsgrad | 68% | 99.1% | 99.5% | 13.8% | 89.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Barslund Pedersen Siden 9 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Barslund Pedersen Siden 9 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1ProBars Holding ApS
P-nr. 1025417573
Sjællandsgade 72, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 184.917 DKK | 40.678 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -136.977 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 97.006 DKK | 21.340 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.340 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ProBars Holding ApS (CVR 41074221)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueadministration, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.