PS HOLDING NYKØBING ApS
CVR 31 88 91 89 · Nykøbing M · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
PS HOLDING NYKØBING ApS har CVR-nummer 31889189. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Legindvej 5, 7900 Nykøbing M. Stiftet: 19. november 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -5.626 kr., årets resultat -17.898 kr., egenkapital -301.863 kr., aktiver i alt 0 kr. Årets resultat på -17.898 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PS HOLDING NYKØBING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Legindvej 5, 7900 Nykøbing M
- Kommune
- MORSØ
- Stiftet
- 19 Nov 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje andele i selskaber indenfor stutteribranchen, investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2008-11-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31889189 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Legindvej 5, 7900 Nykøbing M
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Vækst i resultat
15,5%
▲ 15,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Bruttoresultat | -5.626 | -9.134 | -10.013 | -6.625 | -6.625 |
| Resultat før skat | -17.898 | -21.178 | -16.167 | -10.071 | -10.017 |
| Årets resultat | -17.898 | -21.178 | -16.167 | -10.071 | -10.017 |
| Egenkapital | -301.863 | -283.965 | -262.787 | -246.620 | -236.549 |
| Aktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 301.863 | 283.965 | 262.787 | 246.620 | 236.549 |
| Gæld i alt | 301.863 | 283.965 | 262.787 | 246.620 | 236.549 |
| Soliditetsgrad | — | — | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Albæk Skjærbæk Siden 19 Nov 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Per Albæk Skjærbæk Siden 19 Nov 2008Direktør
Produktionsenheder
1PS HOLDING NYKØBING ApS
P-nr. 1014955956
Legindvej 5, 7900 Nykøbing M
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -21.178 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -16.167 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.071 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -10.017 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -11.338 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PS HOLDING NYKØBING ApS (CVR 31889189)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver stutteribranchen, andele, indenfor.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.