PULLAHEAD INVEST ApS
CVR 33 35 68 38 · Espergærde · Formueforvaltning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PULLAHEAD INVEST ApS har CVR-nummer 33356838. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Formueforvaltning (branchekode 663000). Adresse: Stokholmsvej 2B, 3060 Espergærde. Stiftet: 22. november 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 47 kr., egenkapital 79.669 kr., aktiver i alt 79.669 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 93 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 47 kr. er højere end hos 50 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PULLAHEAD INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Formueforvaltning (663000)
- Adresse
- Stokholmsvej 2B, 3060 Espergærde
- Kommune
- HELSINGØR
- Telefon
- 20415999
- jsm@pullahead.dk
- Stiftet
- 22 Nov 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, udøve ejerbeføjelser og drive formueforvaltning i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2010-11-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33356838 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stokholmsvej 2B, 3060 Espergærde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,1%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
11,9%
▲ 11,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
560 virksomheder i «Formueforvaltning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | 0 |
| Resultat før skat | 47 | 42 | 18 | 335 | 773 |
| Årets resultat | 47 | 42 | 18 | 335 | 773 |
| Egenkapital | 79.669 | 79.472 | 79.429 | 79.411 | 79.746 |
| Aktiver i alt | 79.669 | 79.622 | 79.429 | 79.411 | 79.746 |
| Omsætningsaktiver | 79.669 | 79.622 | 79.429 | 79.411 | 79.746 |
| Kortfristet gæld | — | 150 | — | — | — |
| Gæld i alt | 79.669 | 150 | 79.429 | 79.411 | 79.746 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.8% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jacob Søndergaard Mikkelsen Siden 22 Nov 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Jacob Søndergaard Mikkelsen Siden 22 Nov 2010Direktør
Produktionsenheder
1PULLAHEAD INVEST ApS
P-nr. 1016477709
Stokholmsvej 2B, 3060 Espergærde
Formueforvaltning (663000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -335 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -773 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PULLAHEAD INVEST ApS (CVR 33356838)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerbeføjelser, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.