Putts Productions ApS
CVR 39 45 91 40 · Stenløse · Fotografiske aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Putts Productions ApS har CVR-nummer 39459140. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fotografiske aktiviteter (branchekode 742000). Adresse: Kratvej 21, 3660 Stenløse. Stiftet: 22. marts 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.196.901 kr., årets resultat 913.849 kr., egenkapital 1.456.677 kr., aktiver i alt 1.953.603 kr. Soliditetsgraden på 74,6 % er højere end hos 80 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 913.849 kr. er højere end hos 95 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 9 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Putts Productions ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fotografiske aktiviteter (742000)
- Adresse
- Kratvej 21, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
- 1
- info@klausvedfelt.com
- Stiftet
- 22 Mar 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, at drive fotografisk virksomhed og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-03-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39459140 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 9845009EETA5EB068A32
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kratvej 21, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
62,7%
▲ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,53
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,6%
▼ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-5,1%
▼ 5,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
392 virksomheder i «Fotografiske aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.196.901 | 2.018.712 | 2.808.429 | 4.134.205 | 6.472.658 |
| Resultat før skat | 1.173.747 | 1.280.157 | 2.008.449 | 2.519.179 | 5.345.943 |
| Årets resultat | 913.849 | 962.590 | 1.593.314 | 1.930.091 | 4.161.351 |
| Egenkapital | 1.456.677 | 1.542.828 | 2.080.239 | 2.486.925 | 4.556.833 |
| Aktiver i alt | 1.953.603 | 1.982.627 | 2.683.969 | 3.349.957 | 6.213.407 |
| Omsætningsaktiver | 1.596.556 | 1.578.892 | 2.233.544 | 3.227.844 | 5.618.892 |
| Kortfristet gæld | 452.259 | 396.156 | 595.812 | 850.819 | 1.445.420 |
| Gæld i alt | 452.259 | 396.156 | 595.812 | 850.819 | 1.445.420 |
| Soliditetsgrad | 74.6% | 77.8% | 77.5% | 74.2% | 73.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Putts Projects Holding ApS Siden 16 May 201890% Ejer
Ledelse
1-
Klaus Vedfelt Siden 22 Mar 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Putts Productions ApS
P-nr. 1023491032
Kratvej 21, 3660 Stenløse
Fotografiske aktiviteter (742000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Putts Projects Holding ApS (CVR 39492822)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fotografisk, fotografiske, selskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.