PV Invest ApS
CVR 37 69 40 45 · Højer · Køb og salg af egen fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PV Invest ApS har CVR-nummer 37694045. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100). Adresse: Rudbølkogvej 1, 6280 Højer. Stiftet: 19. maj 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 37.585 kr., årets resultat 28.623 kr., egenkapital 154.865 kr., aktiver i alt 516.531 kr. Soliditetsgraden på 30,0 % er højere end hos 57 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 28.623 kr. er højere end hos 55 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PV Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Adresse
- Rudbølkogvej 1, 6280 Højer
- Kommune
- TØNDER
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 19 May 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- køb, salg og udlejning af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-01-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37694045 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rudbølkogvej 1, 6280 Højer
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,5%
▲ 28,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,19
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
30,0%
▲ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
338,0%
▲ 338,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
7605 virksomheder i «Køb og salg af egen fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 37.585 | -13.889 | 47.647 | -20.931 | 76.107 |
| Resultat før skat | 36.892 | -14.742 | 47.234 | -22.201 | 39.556 |
| Årets resultat | 28.623 | -12.026 | 36.836 | -17.278 | 30.814 |
| Egenkapital | 154.865 | 126.241 | 138.267 | 101.431 | 118.708 |
| Aktiver i alt | 516.531 | 494.789 | 524.303 | 486.758 | 497.692 |
| Omsætningsaktiver | 70.131 | 48.389 | 77.903 | 40.358 | 51.292 |
| Kortfristet gæld | 361.666 | 368.548 | 386.036 | 385.327 | 378.984 |
| Gæld i alt | 361.666 | 368.548 | 386.036 | 385.327 | 378.984 |
| Soliditetsgrad | 30% | 25.5% | 26.4% | 20.8% | 23.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
UAB Pirma vertus Siden 19 May 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Nerijus Galvanauskas Siden 4 Jan 2019Direktør
Produktionsenheder
1PV Invest ApS
P-nr. 1021428929
Rudbølkogvej 1, 6280 Højer
Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -14.168 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 24.888 DKK | 5.456 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -22.201 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.933 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PV Invest ApS (CVR 37694045)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.