Q-GROUP ApS
CVR 25 76 37 50 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Q-GROUP ApS har CVR-nummer 25763750. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Klosterlunden 37C, 4700 Næstved. Stiftet: 15. november 2000. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.383 kr., årets resultat 262.391 kr., egenkapital 393.159 kr., aktiver i alt 1.143.818 kr. Soliditetsgraden på 34,4 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 262.391 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Q-GROUP ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Klosterlunden 37C, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 15 Nov 2000
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-17
- Binavne
- OUTSTANDING ApS OUTSTANDING.DK ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25763750 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845006961J4A6CG5E14
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klosterlunden 37C, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
66,7%
▲ 34,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,4%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
525,8%
▲ 525,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.383 | -7.031 | -107 | -6.503 | -3.560 |
| Resultat før skat | 207.802 | 55.437 | 17.573 | 341 | -158.636 |
| Årets resultat | 262.391 | 41.929 | 17.573 | 50.349 | -158.636 |
| Egenkapital | 393.159 | 130.768 | 88.839 | 71.267 | 20.917 |
| Aktiver i alt | 1.143.818 | 378.030 | 496.082 | 253.287 | 278.318 |
| Omsætningsaktiver | 701.317 | 317.929 | 353.088 | 119.139 | 204.891 |
| Kortfristet gæld | 750.659 | 247.262 | 407.243 | 182.020 | 257.401 |
| Gæld i alt | 750.659 | 247.262 | 407.243 | 182.020 | 257.401 |
| Soliditetsgrad | 34.4% | 34.6% | 17.9% | 28.1% | 7.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1Q-GROUP ApS
P-nr. 1008112998
Klosterlunden 37C, 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -274.373 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 30.655 DKK | 6.732 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 3.524 DKK | 770 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -239.618 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 69.300 DKK | 15.246 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Q-GROUP ApS (CVR 25763750)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.