Quad Sport ApS
CVR 37 64 87 79 · Espergærde · Detailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertil · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Quad Sport ApS har CVR-nummer 37648779. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertil (branchekode 478300). Adresse: Kirsebærvej 7, 3060 Espergærde. Stiftet: 26. april 2016. Status: ophørt 27. juli 2026. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 259.888 kr., aktiver i alt 259.888 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 99 % af de 77 virksomheder i branchen «Detailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertil», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 71 % af de 77 virksomheder i branchen «Detailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertil», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Quad Sport ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertil (478300)
- Adresse
- Kirsebærvej 7, 3060 Espergærde
- Kommune
- HELSINGØR
- Stiftet
- 26 Apr 2016
- Ophørt
- 27 Jul 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37648779 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirsebærvej 7, 3060 Espergærde
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▼ 17,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 58,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-100,0%
▼ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-100,0%
▼ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
77 virksomheder i «Detailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertil»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 660.180 | 149.268 | 62.586 | 209.872 |
| Bruttoresultat | 0 | 61.164 | 647 | 35.493 | 78.066 |
| Resultat før skat | 0 | 44.849 | -2.871 | 30.648 | 75.682 |
| Årets resultat | 0 | 44.849 | -2.600 | 23.545 | 58.672 |
| Egenkapital | 259.888 | 259.888 | 215.039 | 217.639 | 194.094 |
| Aktiver i alt | 259.888 | 627.180 | 515.963 | 507.658 | 503.961 |
| Omsætningsaktiver | 259.888 | 557.180 | 511.049 | 501.106 | 495.771 |
| Kortfristet gæld | 0 | 367.292 | 300.924 | 290.019 | 309.867 |
| Gæld i alt | 0 | 367.292 | 300.924 | 290.019 | 309.867 |
| Soliditetsgrad | 100% | 41.4% | 41.7% | 42.9% | 38.5% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BJ Handel & Service ApS (CVR 25253817)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
8 Aug 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver motorcykler, reservedele, tilbehør.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms