Queue-it Holding ApS
CVR 41 25 71 56 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Queue-it Holding ApS har CVR-nummer 41257156. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skelbækgade 4, 1., 1717 København V. Stiftet: 24. marts 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -112.000 kr., årets resultat -87.000 kr., egenkapital 170.996.000 kr., aktiver i alt 172.072.000 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -87.000 kr. er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Queue-it Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skelbækgade 4, 1., 1717 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 24 Mar 2020
- Selskabskapital
- 1.731.997 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab, at foretage investering og formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41257156 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skelbækgade 4, 1., 1717 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,1%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,94
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
45,3%
▲ 45,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -112.000 | -115.000 | -113.821 | -175.241 | -214.943 |
| Resultat før skat | -112.000 | -115.000 | -113.821 | -182.938 | -226.121 |
| Årets resultat | -87.000 | -159.000 | -88.781 | -23.663 | -220.577 |
| Egenkapital | 170.996.000 | 172.096.000 | 171.781.196 | 172.939.977 | 172.963.639 |
| Aktiver i alt | 172.072.000 | 174.779.000 | 171.828.696 | 172.987.477 | 173.642.414 |
| Omsætningsaktiver | 2.089.000 | 4.796.000 | 1.845.635 | 3.004.416 | 3.659.353 |
| Kortfristet gæld | 1.076.000 | 2.683.000 | 47.500 | 47.500 | 678.775 |
| Gæld i alt | 1.076.000 | 2.683.000 | 47.500 | 47.500 | 678.775 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 98.5% | 100% | 100% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Quest BidCo ApS Siden 30 Sep 202690% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Schjøth Essendrop Siden 30 Sep 2026Direktør
Produktionsenheder
1Queue-it Holding ApS
P-nr. 1025687414
Skelbækgade 4, 1., 1717 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.840.769 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -29.543.767 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -26.233.387 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -271.744 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -202 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Queue-it Holding ApS (CVR 41257156)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Gribskov Erhverv og Turisme FMBA Gilleleje
- A.P. MØLLER OG HUSTRU CHASTINE MC-KINNEY MØLLERS FOND TIL ALMENE FORMAAL København K
- Veteranfonden Charlottenlund
- Jan Dahl Invest ApS Frederiksværk
- Requisite Ventures ApS København Ø
- IA VNI Invest ApS Hvidovre
- Sebastian Johansen Holding ApS Ballerup
- NA VNI Invest ApS Hvidovre
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke, formuepleje, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.