R. FÆRCH INVEST ApS
CVR 31 27 36 92 · Struer · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
R. FÆRCH INVEST ApS har CVR-nummer 31273692. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Breinholtvej 2, 7600 Struer. Stiftet: 20. februar 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -81.316 kr., årets resultat -28.781 kr., egenkapital 63.729.048 kr., aktiver i alt 64.842.494 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 72 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -28.781 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R. FÆRCH INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Breinholtvej 2, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Stiftet
- 20 Feb 2008
- Selskabskapital
- 250.000 DKK
- Formål
- besidde aktier i Slovakian Field Invest A/S samt at investere i aktiviteter indenfor landbrugssektoren i Østeuropa, investering og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2008-05-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31273692 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Breinholtvej 2, 7600 Struer
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,04
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▼ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.474,5%
▼ 1.474,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -81.316 | -68.578 | -18.381 | -24.373 | -33.314 |
| Resultat før skat | -20.781 | -1.828 | 61.839 | 2.575.275 | 649.246 |
| Årets resultat | -28.781 | -1.828 | 49.839 | 2.560.275 | 626.246 |
| Egenkapital | 63.729.048 | 63.757.829 | 63.759.657 | 66.209.818 | 72.549.543 |
| Aktiver i alt | 64.842.494 | 64.269.858 | 63.778.157 | 66.235.818 | 72.603.067 |
| Omsætningsaktiver | 40.608 | 127.562 | 431.596 | 3.105.660 | 5.837.087 |
| Kortfristet gæld | 1.113.446 | 512.029 | 18.500 | 26.000 | 53.524 |
| Gæld i alt | 1.113.446 | 512.029 | 18.500 | 26.000 | 53.524 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 99.2% | 100% | 100% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Færch af 25. juni 2010 ApS Siden 22 Dec 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Færch Siden 20 Feb 2008Direktør
Produktionsenheder
1R. FÆRCH INVEST ApS
P-nr. 1014235074
Breinholtvej 2, 7600 Struer
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Færch Invest 2019 ApS (CVR 40772782)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver slovakian, østeuropa, field.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.