R2 HUSE ApS
CVR 30 56 82 57 · Hjallerup · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
R2 HUSE ApS har CVR-nummer 30568257. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Håndværkervej 28, 9320 Hjallerup. Stiftet: 25. april 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 423.576 kr., årets resultat 57.917 kr., egenkapital -66.178 kr., aktiver i alt 53.958 kr. Soliditetsgraden på -122,6 % er lavere end hos 95 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 57.917 kr. er højere end hos 52 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 15 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R2 HUSE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Håndværkervej 28, 9320 Hjallerup
- Kommune
- Brønderslev
- Antal ansatte
-
1
2007 2017
- Telefon
- 51604017
- info@r2huse.dk
- Stiftet
- 25 Apr 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- indenfor byggebranchen - herunder opførelse og salg af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af selskabets direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-29
- Binavne
- RR HUSE ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30568257 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Håndværkervej 28, 9320 Hjallerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,50
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-122,6%
▼ 15,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.740,7%
▲ 1.740,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 449.050 |
| Bruttoresultat | 423.576 | 496.105 | 474.608 | 197.527 | 155.243 |
| Resultat før skat | 57.917 | -3.530 | -5.659 | -49.972 | 45.411 |
| Årets resultat | 57.917 | -3.530 | -5.659 | -49.972 | 45.411 |
| Egenkapital | -66.178 | -122.267 | -118.737 | -112.479 | -62.430 |
| Aktiver i alt | 53.958 | 113.662 | 131.403 | 96.451 | 121.793 |
| Omsætningsaktiver | 53.958 | 113.662 | 113.778 | 96.451 | 121.793 |
| Kortfristet gæld | 108.431 | 224.224 | 238.435 | 197.225 | 184.223 |
| Gæld i alt | 120.136 | 235.929 | 250.140 | 208.930 | 184.223 |
| Soliditetsgrad | -122.6% | -107.6% | -90.4% | -116.6% | -51.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Gai Siden 29 Jun 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Gai Siden 25 Apr 2007Direktør
Produktionsenheder
1R2 HUSE ApS
P-nr. 1013227647
Håndværkervej 28, 9320 Hjallerup
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.659 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -49.973 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.695 DKK | 572 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -65.111 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R2 HUSE ApS (CVR 30568257)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggebranchen, opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.