R2018 Brøndby ApS
CVR 33 75 01 45 · Brøndby · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
R2018 Brøndby ApS har CVR-nummer 33750145. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (branchekode 812290). Adresse: Vallensbækvej 22B, 2605 Brøndby. Stiftet: 15. maj 2011. Status: under konkurs. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2023): egenkapital -410.157 kr., aktiver i alt 1.747.249 kr. Soliditetsgraden på -23,5 % er lavere end hos 86 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R2018 Brøndby ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
- Adresse
- Vallensbækvej 22B, 2605 Brøndby
- Kommune
- BRØNDBY
- Antal ansatte
- 6
- Stiftet
- 15 May 2011
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- service- og rengøringsvirksomhed
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-09-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33750145 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vallensbækvej 22B, 2605 Brøndby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,77
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-23,5%
▼ 33,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
325 virksomheder i «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | 1.368.587 | 1.941.835 | 1.422.793 |
| Resultat før skat | — | — | -305.313 | 187.922 | 85.503 |
| Årets resultat | — | — | -305.313 | 143.417 | 64.306 |
| Egenkapital | -410.157 | 185.955 | -225.313 | 223.417 | 144.306 |
| Aktiver i alt | 1.747.249 | 1.932.283 | 1.213.066 | 2.370.629 | 1.966.505 |
| Omsætningsaktiver | 1.658.461 | 1.807.424 | 1.051.636 | 2.154.461 | 1.781.766 |
| Kortfristet gæld | 2.157.406 | 1.746.327 | 1.438.379 | 2.147.212 | 1.820.303 |
| Gæld i alt | 2.157.406 | 1.746.327 | 1.438.379 | 2.147.212 | 1.820.303 |
| Soliditetsgrad | -23.5% | 9.6% | -18.6% | 9.4% | 7.3% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
FSM DK HOLDING ApS Siden 13 Mar 202450% Ejer
-
Rytmen ApS Siden 13 Mar 202450% Ejer
Produktionsenheder
1R2018 Brøndby ApS
P-nr. 1016890401
Vallensbækvej 22B, 2605 Brøndby
Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | -362.972 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R2018 Brøndby ApS (CVR 33750145)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rengøringsvirksomhed, erhvervslokaler, rengøring.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms